Ви тут:

Сєвєродонецьке міськрайонне управління ГУ Держсанепідслужби у Луганській області

15-06-2016

Сєвєродонецьке міськрайонне управління ГУ Держсанепідслужби у Луганській області та Сєвєродонецька міськрайонна філія ДУ «Луганський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» входять до системи Державної санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров’я України. Розташовані у типовій будівлі за поштовою адресою: 93400, м. Сєвєродонецьк, вул. Юності, 2а, тел./факс (252) 4-13-21, E-mail: sevsesathomelan [dot] lg [dot] ua. Раніше в будівлі розміщувалась Сєвєродонецька міськСЕС.

Санепідустанова здійснює організацію та впровадження заходів щодо попередження, а в разі виникнення – локалізації та ліквідації епідемічних ускладнень; боротьби з інфекційними, паразитарними, особливо небезпечними хворобами; запобігання отруєнь та професійних захворювань. Фахівці санепідстанції здійснюють нагляд за   об’єктами з метою забезпечення безпечних умов проживання, навчання, лікування, праці та відпочинку з використанням лабораторних методів дослідження та дотримання вимог санітарного законодавства.

Очолює заклад начальник управління, головний державний санітарний лікар міста  Сєвєродонецька  і Новоайдарського  району   Єсипов Володимир Дмитрович . Прийом громадян та консультування з різноманітних питань, що стосуються профілактики інфекційних захворювань, гігієни, проводять  фахівці управління . Всього  в управлінні    працює 15 чоловік. 
Відділ   санітарного  нагляду   управління  здійснює  державний санітарний нагляд майже за всіма сферами життєдіяльності населення. Основними є забезпечення населення питною водою гарантованої якості, безпечними для здоров’я продуктами харчування; забезпечення оптимальних умов навчання, виховання, харчування дітей та підлітків; здійснення природоохоронних заходів, покращення умов праці, побуту, відпочинку населення міста, проведення заходів з профілактики інфекційних хвороб.

Відділ епідеміологічного нагляду займається організацією та координацією заходів щодо профілактики інфекційних захворювань, зокрема з охорони території міста від розповсюдження та поширення карантинних та інших особливо небезпечних інфекцій, проводить контроль за показниками інфекційної захворюваності серед населення міста, особливо серед дітей та підлітків. Постійно проводиться аналіз стану інфекційної та паразитарної захворюваності, контроль за роботою лікувально-профілактичних закладів з питань ранньої діагностики та ізоляції інфекційних хворих, проведення відповідних протиепідемічних і профілактичних заходів, у тому числі і специфічної імунопрофілактики серед населення. На виконання програми з імунопрофілактики протягом останніх трьох років фахівцями відділу проводиться контроль за організацією і проведенням профілактичних щеплень, обладнанням щеплювальних кабінетів у лікувально-профілактичних закладах, дитячих дошкільних установах, школах за умовами транспортування, збереження і використання вакцин з обов’язковим дотриманням вимог «холодового ланцюга». Є відокремлене приміщення та необхідне обладнання для зберігання та транспортування імунобіологічних препаратів.

Письмові звернення громадян розглядаються фахівцями управління  у терміни, встановлені законодавством, згідно з Законом України «Про звернення громадян». Проводиться реєстрація заяв, які надходять на розгляд, контроль за розглядом справ та термінами їх виконання.

На виконання Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» і Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» робота закладу здійснюється за принципом «єдиного вікна», що дозволяє відвідувачам отримувати інформаційно-консультативну допомогу з питань розміщення і функціонування підприємств та організацій, надання платних послуг, забезпечує нормативні терміни розгляду пакетів документів і видачі висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи та дозволів.

Директором   Сєвєродонецької   міськрайонної  філії  ДУ «Луганський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»  є Скаженік Олександр  Іванович. В філії  працює  61 чоловік, у т.ч.  13 чоловік в Новоайдарському районному відділенні  лабораторних досліджень.  До складу філії входить відділення організації  санітарно-гігієнічних  досліджень, санітарно-гігієнічна лабораторія, відділення організації епідеміологічних досліджень, мікробіологічна лабораторія, відділення дезінфектології, адміністративно-господарський відділ   та Новоайдарське  районне  відділення  лабораторних досліджень.

Відділення організації епідеміологічних  та санітарно-гігєнічних   досліджень   організовують  та проводять  відбір проб   повітря, води, харчових продуктів, змивів  з об’єктів  зовнішнього середовища   для мікробіологчного  та  санітарно-гігєнічного  дослідженнь  з метою оцінки  санітарного   стану  будь-якого об,єкту нагляду та міста в цілому.  Лабораторні дослідження проводяться за дорученням  Сєвєродонецького управління  та за заявами  підприємств, організацій та окремих громадян на підставі  договорів.  Крім того   відділення організації епідеміологічних досліджень проводить обстеження  осередків інфекційних захворювань

Мікробіологічна   лабораторія здійснює лабораторні дослідження окремих об’єктів та матеріалу на наявність патогенної і умовно-патогенної мікрофлори, ідентифікацію виділених культур патогенних мікроорганізмів, визначає напруженість імунітету до дифтерії, кору, правцю та інших інфекційних захворювань.Прийом аналізів на бацилоносійство від населення району та організацій здійснюється з понеділка по четвер з 8.00 до 10.00 в окремому кабінеті №11 на першому поверсі. Видача аналізів проводиться в кабінеті №12 у вівторок та п’ятницю з 11.00 до 12.00. Організований куточок очікування та відпочинку з інформацією для відвідувачів, є окремий туалет.

Санітарно-гігієнічна лабораторія здійснює лабораторний контроль повітря житлових приміщень та місць масового перебування людей, повітря робочої зони та акредитацію робочих місць; контролює якість питної води, води відкритих водойм, басейнів; проводить дослідження фізичних факторів: шуму, вібрації, електромагнітного випромінювання; контроль якості продовольчої сировини і визначає їх вплив на стан здоров’я і життя людин.

Відділення дезінфектології    проводить обробку очагів  для   звапобігання поширення  серед населення   інфекційних хвороб   при їх виявленні, знезаражування речей  інфекційних хворих  Для оцінки якості поточної та   заключної дезінфекції  та для запобігання поиширення внутрішьолікарняних інфекцій   в лікувально-профілактичних та інших закладах відбираютьтся  деззасоби для проведення досліджень  на якість їх приготування.