Ви тут:

Артем Лисогор розповів про підготовку до інституціонального відновлення Луганщини після деокупації

28-05-2024
Категорія: 

Очільник Луганщини Артем Лисогор узяв участь у конференції «Від (де)окупації до відкритого демократичного врядування», яка відбувається у Києві в рамках тижня відкритого Уряду в Україні.

Форум відкрився панельною дискусією «Державна політика та бачення інституційного відновлення територій після деокупації», спікером на якій виступила Віце-Прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

За її словами, вже до кінця червня має бути створена та схвалена Стратегія деокупації та План її реалізації від Уряду.

План, зокрема, передбачатиме заходи з перехідного правосуддя у сфері майнових прав, відшкодування збитків за руйнування, та справедливого покарання колабораціоністів.

На фаховому рівні були обговорені результати комплексного дослідження викликів та бачень інституційного відновлення Донецької та Луганської областей після деокупації, проведеного за підтримки Програми «Демократія і належне врядування».

Артем Лисогор також долучився до дискусійної панелі «Інституційне відновлення регіонів України після деокупації».

Він наголосив, що зі збільшенням терміну перебування території та її жителів під окупацією зростають наслідки, які необхідно буде долати після її звільнення.

Навіть, регіони, які були окуповані у 2022 році, вже зазнали значної руйнації українських інститутів та соціальних зв’язків.

На окупованій у 2014-му Луганщині вони знищені взагалі. Крім того, там вже виросло покоління луганчан, виховане під впливом російської пропаганди у ненависті до України. Їх ментальна реінтеграція буде однією з найскладніших проблем, адже багато з них втратили рідних та близьких під час війни, розв’язаною росією.

Начальник Луганської ОВА зазначив, що громади області вже готуються до деокупації. Зокрема, розроблений «План першочергових дій зі стабілізації ситуації на деокупованих територіях Луганської області та їх реінтеграції» – це покрокова інструкція виконання структурними підрозділами облдержадміністрації, місцевими військовими адміністраціями, підприємствами, установами та організаціями як підготовчих, так і практичних заходів, спрямованих на відновлення життєдіяльності звільнених населених пунктів.

Він передбачає забезпечення функціонування місцевих військових (державних) адміністрацій: підключення до електроживлення, радіозв’язку, мережі «Інтернет»; організацію виїзного надання адміністративних послуг суб’єктам звернення із застосуванням сервісів «Мобільний адміністратор» та «Мобільний центр»; створення мобільних пересувних медичних бригад амбулаторної допомоги з залученням фахівців гуманітарних організацій, які здійснюють свою діяльність у сфері охорони здоров’я; заходи з відновлення обігу національної валюти, поновлення соціальних та пенсійних виплат. Зокрема, організацію роботи пересувних відділень АТ «Укрпошта», банкоматів, сервісів для терміналів, у тому числі сервісу «Готівка на касі». Відповідні домовленості уже укладені з Ощадбанком, Пенсійним фондом, Укрпоштою, операторами мобільних послуг.

Та головне, що вже наразі укомплектовані мобільні бригади фахівців усіх галузей: від державних службовців до працівників житлово-комунального господарства, які готові виїхати на відновлення територій Луганської області.

Конференція відбулась в рамках реалізації проєкту «Формування концептуальних і правових засад інституційного відновлення Донбасу», який виконується ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» у партнерстві з ГО «Центр політико-правових реформ», ГО «Громадська ініціатива Луганщини» та ГО «Асоціація «Відродження та Розвиток», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Захід організовано в межах Глобального Тижня Відкритого Уряду у партнерстві із Конгресом місцевих та регіональних влад при Президентові України та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

 

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid025FXK5MVksu8Utdkc5tPz75ymjAM...]]>

Рейтинг: 
Голосов пока нет