Звернення депутатів Сєвєродонецької міської ради до прокурора Луганської області щодо притягнення Казакова В.В. до відповідальності за ст. 367 КК України

19-12-2019

19 грудня на засіданні 74 (чергової) сесії Сєвєродонецької міської ради депутати прийняли звернення до прокурора Луганської області щодо притягнення Казакова В.В. до відповідальності за ст. 367 КК України:

Звернення до прокурора Луганської області

Шановний пане прокуроре!

31 серпня 2005 між «ТАС-Комерцбанком» і КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» був укладений кредитний договір № 249-К/30 на загальну суму 7 млн. грн. з терміном повернення 31 березня 2009 року.

7 вересня 2005 між «ТАС-Комерцбанком» і Сєвєродонецькою міською радою в забезпечення цього кредиту був укладений договір іпотеки на Льодовий палац, зареєстрований в реєстрі за номером 4083. Загальна вартість іпотеки за договором склала 10170539 грн.

24 вересня 2012 року господарський суд Луганської області у справі № 30/5014/1940/2012 задовольнив позов ПАТ «Сведбанк», правоприємника «ТАС-Комерцбанком», до КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго», стягнув з комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» на користь Публічного акціонерного товариства «Сведбанк» 3006616,67 грн. заборгованості за кредитом, 1201985,60 грн. заборгованості за процентами та 64380,00 грн. судового збору.

Міський голова Казаков Валентин Васильович, проявляючи службову недбалість, перебуваючи на посаді, на якій мав забезпечити виконання судового рішення, ухилився від цього.

16 травня 2017 року Вищий Господарський суд України по справі 913/1200/16 встановив невиконання позичальником своїх зобов'язань за кредитним договором, заставою за яким був майновий комплекс Льодового палацу спорту, що належав територіальній громаді міста Сєвєродонецьк.

Проте міський голова Казаков Валентин Васильович, проявляючи службову недбалість, перебуваючи на посаді, на якій мав забезпечити майнові інтереси територіальної громади, не здійснив дій для повернення кредитору визнаного судом боргу у сумі 4272982,27 грн.

Як наслідок, 22 листопада 2017 року державний реєстратор звернув стягнення боргу на заставне майно - майновий комплекс Льодового палацу спорту.

За висновком ТОВ «Оціночна фірма «Де Візу» вартість майнового комплексу Льодового палацу спорту, що був вилучений у територіальної громади та переданий кредитодавцю «РВС-банку», складає 37039200 грн. без ПДВ.

Тож бездіяльністю міського голови Сєвєродонецька Валентина Васильовича Казакова нанесено територіальній громаді Сєвєродонецька шкода в особливо великих розмірах.

У зв’язку з зазначеним, пропонуємо притягнути гр. Казакова Валентина Васильовича до кримінальної відповідальності за статтею 367 КК України.

За дорученням депутатів Сєвєродонецької міської ради,
Секретар міської ради,
в.о. міського голови Сєвєродонецька                                         В.П.Ткачук