Відбулося засідання 75-ї (позачергової) сесії Сєвєродонецької міської ради

19-12-2019

19 грудня під головуванням в.о. міського голови Вячеслава Ткачука відбулося засідання 75-ї (позачергової) сесії Сєвєродонецької міської ради.

Першим питанням депутати розглянули внесення змін до міського бюджету м. Сєвєродонецька на 2019 рік. Попередньо запропоновані зміни розглянуті на постійній депутатській комісії з питань планування бюджету та фінансів і затверджені на виконкомі. Так, депутатами обсяг трансфертів збільшено на 2 064 725,90 грн, видатки загального фонду - на 2782 766 грн, а видатки бюджету розвитку спецфонду зменшено на 718 040,10 грн.

Збільшено субвенції на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я (видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет) в сумі 1 203 288 грн та на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, загиблих в АТО, та для осіб з інвалідністю I - II групи, яка настала внаслідок безпосередньої участі в АТО в сумі 641 174,90 грн.

З місцевого бюджету збільшено субвенцію на придбання житла для осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування в сумі 265 516 грн.

Депутатами виділено кошти для КП «СТКЕ» на погашення заборгованості за спожиту електричну енергію в сумі 3 499 129 грн та 1 000 000 грн на погашення заборгованості з заробітної плати.

З метою забезпечення ефективної гінекологічної допомоги у місті та вирішення проблем жіночої консультації № 1 Сєвєродонецького перинатального центра депутатами за пропозицією депутата депутатської групи «Сєвєродончани» Олени Буткової прийняте рішення про створення тимчасової контрольної комісії Сєвєродонецької міської ради з питань роботи жіночої консультації № 1 Сєвєродонецького перинатального центра та організації гінекологічної допомоги у місті в умовах медичної реформи. До її складу увійшли депутати міської ради від усіх депутатських фракцій та політичних партій, які в ній представлені.

За ініціативи лідера депутатської групи «Сєвєродончани», голови постійної депутатської комісії з питань планування бюджету та фінансів Ігоря Буткова прийняте звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо планів будівництва залізниці в Луганській області. На сьогодні Сєвєродонецьк - єдиний в Україні обласний центр, який не має залізничного сполучення. Тому Сєвєродонецька міськрада звертається до Президента посприяти у розгляді Луганською облдержадміністрацією пропозиції міськради - СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО варіанту будівництва залізниці, яка має з’єднати ізольовану зараз гілку Кіндрашівська-Лантратівка з іншими напрямками залізниці України. Цю залізничну гілку пропонується прокласти від міста Сєвєродонецьк (від станцій Сєвєродонецьк чи Рубіжне Донецької залізниці) до зупиночного пункту Бахмутівка Донецької залізниці. За оцінкою експертів, це взагалі єдиний реалістичний варіант будівництва такої залізниці, бо вона буде пролягати землях державної власності, наданих у постійне користування Сєвєродонецькому та Новоайдарському лісництвам. Інші варіанти передбачають прокладення залізниці на землях сільськогосподарського призначення, які в основному знаходяться у приватній власності. Для надання землі під будівництво залізниці по варіанту, запропонованому Сєвєродонецькою міською радою, достатньо буде одного рішення Кабінету Міністрів, а для реалізації інших варіантів – вирішення проблем з земельними ділянками сотень приватних власників.

Серед інших переваг СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ варіант за попередніми оцінками, на півмільярда дешевше за інші; відстань для перевезення донбасівського (наприклад, лисичанського) вугілля на електростанцію у місто Щастя при варіанті будівництва дороги через Сєвєродонецьк приблизно на 150 км менше; при наявності такої залізниці жителі більшої частини підконтрольної частини території Луганської області мали б можливість діставатися до тимчасового обласного центру приміськими поїздами та інші суттєві переваги такого варіанту.

Також Ігор Бутков ініціював звернення до голови Луганської обласної державної адміністрації Сергія Гайдая щодо варіанту ремонту дороги Сєвєродонецьк – Золоте. Сєвєродонецькі депутати пропонують його робити через кільце на в’їзді в селище Сиротине, а не через Лисичанськ – бо такий варіант пов’язаний з рухом важкого транзитного транспорту центральними вулицями міста та аварійно небезпечними ділянками – т.з. гора Кірова та підйом біля заводу «Пролетарій». На дорозі через Сиротине підйоми відсутні. Крім того, вона має оборонне значення та на 6 км ближча (якщо, наприклад, їхати з Рубіжного).

Депутатами затверджено в новій редакції статути та розміри статутних капіталів комунальних підприємств «Єдина аварійно-диспетчерська служба м. Сєвєродонецька», «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» та «Сєвєродонецькліфт».

Збільшено статутні капітали та затверджено нові редакції статутів КП «Комбінат шкільного харчування» та КПЖ «Світанок».

Також прийняте рішення про безоплатну передачу майна котельні 71 мікрорайону, що є власністю територіальної громади м. Сєвєродонецька, з балансу КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» на баланс КП «Сєвєродонецький інфоцентр»

Після розгляду всіх питань порядку денного та питань «з голосу» 75-ту (позачергову) сесію міської ради закрито.

На 23 грудня запланована сесія з прийняття міського бюджету на 2020 рік.

Средняя: 5 (2 оценок)