У Сєвєродонецьку вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

16-12-2016

14 грудня, в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у Сєвєродонецьку пройшла низка заходів з нагоди цієї дати.

Біля пам’ятника Героям Чорнобиля відбувся мітинг-реквієм. У ньому брали участь ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції, керівництво міста, представники Луганської ОДА, силових структур, громадськості. Слово взяв секретар міської ради Ігор Миколайович Бутков. «30 років минуло з моменту тієї страшної катастрофи. Тоді наші співвіт­чизники першими стали на боротьбу з радіоактивним лихом. Вони не задумувалися над наслідками для свого здоров’я – вони просто виконували свій службовий та громадянський обов’язок. І багато хто з них поплатився за це найдорожчим – своїм життям. Ті ж, хто залишилися в живих, й через тридцять років продовжують відчувати на власному здоров’ї наслідки тієї катастрофи. На жаль, у нашій країні належним чином не дбають про героїв Чорнобиля. Низькі соціальні виплати, відсутність чіткої системи захисту ваших прав, лікування та обстеження.

Ви гідні більш достойного, кращого життя. У Сєвєродонецькій міській раді з повагою ставляться до вашого подвигу. Ми плідно співпрацюємо з міською організацією ліквідаторів аварії на ЧАЕС і будемо й надалі робити все, що від нас залежить, щоб ви жили якомога краще та безтурботніше. Здоров’я вам, миру та злагоди. Низький вам уклін», – сказав Ігор Бутков.
Також під час заходу секретар міськради нагородив грамотами та цінними подарунками сєвєродонецьких ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У ході мітингу присутні вшанували пам’ять загиблих під час тієї катастрофи хвилиною мовчання, а також поклали квіти до пам’ятника Героям Чорнобиля.

Продовжили шанувати ліквідаторів у малій залі міського Палацу культури концертно-тематичною програмою. Подякувати чорнобильцям за мужність та героїзм, проявлені під час ліквідації аварії, прийшов заступник Сєвєродонецького міського голови Андрій Гавриленко. «Від імені міської ради та її виконавчого комітету висловлюю вам вдячність за те, що під час страшної катастрофи ви не побоялися, ціною здоров’я захистили нашу країну і весь світ від радіоактивного лиха. На останній сесії міської ради була прийнята програма підтримки міської організації чорнобильців. У ній передбачено виділення 90 тисяч гривень на розвиток та внутрішню організаційну роботу вашої спілки. В історії організації це робиться вперше. Сєвєродонецька міська рада й надалі буде підтримувати та захищати права чорнобильців», – сказав Андрій Гавриленко. За самовідданість, мужність й героїзм, проявлені в екстремальних обставинах та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС заступник міського голови нагородив грамотами виконавчого комітету та цінними подарунками ліквідаторів Сергія Миколайовича Іващенка, Олександра Івановича Андрєєва, Олексія Івановича Голуба, Володимира Ігнатовича Біловола, Джаміл Джавад – Огли Баширова, Миколу Федоровича Метьолкіна, Володимира Єгоровича Бутова, Миколу Володимировича Кіяшка, Анатолія Васильовича Кудінова, Анатолія Григоровича Кравченка, Валерія Вільгельмовича Мілевського, Олександра Івановича Мущинського, Людмилу Миколаївну Шарамко, Олену Володимирівну Соловей, Ігоря Володимировича Шестакова, Олександра Миколайовича Хатмінського, Сергія Володимировича Полинського, Павла Яковича Ніколаєнка, Володимира Івановича Водолазського, Павла Івановича Василенка.
По завершенню урочистої частини заходу подякували чорнобильцям за подвиг своєю творчістю міські музичні та танцювальні колективи.
Інф. «СВ»