Позачергова 21-а сесія міської ради  не відбулася через відсутність кворуму

16-12-2016

Пленарне засідання двадцять першої (позачергової) сесії міської ради VІІ скликання, призначене на 13 грудня розпорядженням міського голови, не відбулося через відсутність кворуму.
З 36 представників депутатського корпусу в залі зібралися лише 11. Відповідно до Закону України про місцеве самоврядування, сесія визнана такою, що не відбулася.
Згідно з порядком денним повинні були бути розглянуті питання про відновлення дії низки рішень, прийнятих на 20-й сесії міської ради від 24.11.2016 року.
У своєму коментарі даної ситуації секретар міської ради Ігор Бутков зазначив, що сесія не відбулася, тому що у депутатів є тверде переконання: рішення 20-ї сесії діють, і немає ніякої необхідності долати вето міського голови.
Нагадаємо, що відновлений на посаді 29 листопада Валентин Казаков своїм розпорядженням скасував 47 рішень 20-ї сесії міської ради, яка відбулася 24 листопада.
«Ми вважаємо, що це вето було незаконне, – підкреслив Ігор Миколайович. – Тому ми вже подали відповідні заяви до суду, прокуратури і поліції. Рішення 20-ї сесії діють, так як вони підписані і опубліковані в ЗМІ на один день раніше, ніж з’явилося вето Казакова. Таким чином, дані рішення вступили в силу, і накласти на них вето вже неможливо».
За словами Ігоря Буткова, це стало однією з причин, з якої на сесії 13 грудня не було кворуму.
«Другий момент: сесія була оголошена учора (12 грудня) об 11 годині дня, тобто за добу до її проведення, – говориться в коментарі секретаря міськради. – На мою думку, це було зроблено навмисно. Мер розумів, що для подолання вето потрібно 2/3 голосів. Якщо сесію оголосити за добу, то менше шансів, що прийде потрібна кількість депутатів: люди на це не розраховували, хтось у відрядженні, хтось хворіє... Треба сказати, що закон дає право міському голові давати розпорядження про проведення сесії за добу, але у виняткових випадках. Наприклад, якщо сталася якась техногенна катастрофа і треба терміново приймати по ній відповідні рішення. В такому випадку міський голова дає розпорядження, і через добу проводиться сесія. А цю він призначив для того, щоб депутати подолали вето, яке мер сам наклав на рішення сесії два тижні тому. За законом у нього на це було 10 днів. За цей час можна було видати відповідне розпорядження та провести сесію. Я думаю, що в цьому випадку депутати б зібралися».
За словами І. Буткова, міський голова мав намір анулювати скасовані 47 питань. «На мій погляд, вони обрані хаотично, – підкреслив Ігор Миколайович. – Серед них програми «Турбота», «По боротьбі з туберкульозом», питання про підвищення вартості харчування школярів та ін. Ніякого принципу щодо вибору програм я не помітив. Можливо, міський голова вважає, що в прийнятті деяких програм не було витримано 20 днів, не проведено обговорень. З цього приводу хотілося б зазначити, що в де­яких питаннях було витримано цей час, в якихось не витримано. Але в будь-якому випадку ця норма не стосується депутатів, адже вони мають право винести на розгляд колег проект рішення «з голосу», а на сесії внести поправку. І звичайно, за 20 днів депутат публікувати проекти рішень не зобов’язаний».
Зазначимо, що наступна позачергова сесія відбудеться 16 грудня о 13.00 в залі засідань Сєвєродонецької міської ради. Її ініціатором виступив Ігор Бутков, оскільки депутати міської ради звернулися до нього із заявою про скликання позачергової сесії для розгляду питання про відставку міського голови.
Інф. «СВ»