У Сєвєродонецьку відбулись святкові заходи, присвячені Міжнародному дню театру

28-03-2019

З самого ранку 27 березня 2019 року у міському Палаці культури розпочалось святкування Міжнародного дня театру, яке було організовано Сєвєродонецькою міською радою.

В цей день відзначають своє професійне свято всі працівники театру, а разом із ними мільйони небайдужих глядачів. Театр є одним з найбільш видовищних видів мистецтв. Його люблять, цінують і шанують у всьому світі. День театру щорічно відзначають з 1961 року після відповідного рішення на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО.

Театр – особливий і прекрасний світ. У ньому все надзвичайне. Перебуваючи у театрі, ми бачимо декорації, намальовані художником і виготовлені в театральних майстернях. На сцені – надзвичайні люди, котрі не існують у повсякденному житті: їх придумав драматург, а зіграли актори. Та, дивлячись на сцену, забуваєш про все: про декорації, освітлення, акторів – тут поринаєш у зовсім інший світ, той, що існує лише на сцені, стаєш свідком чудового процесу, коли літературний твір оживає у сценічних образах. Події у театрі відбуваються і розвиваються на твоїх очах – ти ніби сам береш у них участь, знайомишся з персонажами п’єси, співчуваєш горю і радієш щастю одних, обурюєшся поведінкою інших. Театр вчить бачити прекрасне в житті та людях.

Зустріли гостей актори театру естрадного шоу «Magik» міського Палацу культури дитячою музичною казкою «Три порося» по п’єсі Бориса Вайнера (автор та постановник Сергій Бондаренко).

Продовжилось свято талановитим та проникливим читанням творів світової лірики з фрагментів п'єс Мольєра, Шекспіра, Гоголя, Лесі Українки артистами театру юного глядача міського Палацу культури (керівник - режисер Олександр Бірюстюков).

Від міської ради та депутатського корпусу з театральним святом привітала усіх присутніх заступник міського голови Ірина Степаненко:

«Сьогодні, у час високих технологій, саме театр дає глядачам магічну силу живого образу, живого слова. Театр здатний наяву перенести нас у ті часи, коли ми ще не жили, побувати в ситуації, в якій ніколи не були. І багато хто з нас робить правильні висновки. Тому театр по праву є храмом мистецтва - духовним центром суспільства. Від Сєвєродонецької міської ради, від депутатського корпусу та від себе особисто вітаю вас з Міжнародним днем театру та бажаю, щоб усі конфлікти нашого життя залишалися лише на сцені - в образах героїв вистав, а в реальності залишалося місце лише радості і щастю. Бажаю нових вистав і ролей, а значить, нових перемог і звершень! Будьте здорові і щасливі!»

Після урочистих привітань заступник міського голови Ірина Степаненко разом з начальником відділу культури міськради Тетяною Грачовою вручила грамоти «За сумлінну працю, творчу діяльність, високий професіоналізм, примноження культурної спадщини та з нагоди Міжнародного Дня Театру», подарунки і квіти від виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради наступним колективам КЗ «Сєвєродонецький міський Палац Культури»:

- Колектив Народного театру КЗ «Сєвєродонецький міський Палац Культури» – керівник Сергій Піоваров;

- Колектив театру естрадного шоу «Maгік» КЗ «Сєвєродонецький міський Палац Культури» – керівник Сергій Бондаренко;

- Колектив театру юного глядача КЗ «Сєвєродонецький міський Палац Культури» – керівник Олександр Бірюстюков.

Після цього народний театр КЗ «СМПК» представив виставу «Сільські гойдалки», (режисер С. Піоваров), протягом якої сміх та співпереживання глядачів супроводжували акторів.

Присутні неодноразово підтримували артистів аплодисментами та криками «Браво!».

Завершилося свято, але театр, як і раніше, будить добрі почуття, піднімає людину над буденністю, сприяє гуманізації суспільства.

Средняя: 5 (2 оценок)