Ви тут:

У Сєвєродонецьку відбулася зустріч з представниками Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України»

28-03-2019
Категорія: 

28 березня 2019 року у Сєвєродонецьку відбулась зустріч в.о. міського голови Вячеслава Ткачука, депутатів Сєвєродонецької міської ради, співробітників структурних підрозділів міськради, керівників підприємств міста, представників малого та середнього бізнесу, громадських організацій з представниками Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України», кандидатом для участі у реалізації якого було визначено і наше місто.

Делегацію від міжнародного проекту очолила заступник директора Проекту Валері Райт. Також у складі делегації були присутні менеджер з розвитку громад Анатолій Соловйов, експерт з стратегічного планування місцевого розвитку Галина Васильченко та спеціаліст з розвитку громад Юлія Чикунова.

На початку зустрічі, що відбулась у міській раді, Вячеслав Ткачук привітав шанованих гостей та зазначив, що їх візит дуже важливий для міста. Тому що, Сєвєродонецьк інвестиційно-привабливий та завжди готовий для співпраці з міжнародними партнерами і організаціями. За своїм промисловим, науковим розвитком Сєвєродонецьк - одне з провідних міст Країни, яке має потужний інтелектуальний потенціал.

В свою чергу пані Валері Райт підкреслила, що співпраця з Сєвєродонецькою міською радою є пріоритетною для USAID.

Вячеслав Ткачук запропонував делегації більш детально обговорити перспективи співробітництва під час круглого столу, який на високому рівні був організований у ТОВ «НПІХТ «Хімтехнологія» генеральним директором Денисом Куліковим та директором з персоналу Наталією Борисовою.

Заступник директора Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» Валері Райт презентувала основні цілі та пріоритетні напрямки Проекту: «Головна мета нашого візиту - обговорення діяльності Проекту та вивчення ситуації для подальшого визначення можливостей перспективних напрямків співпраці у Сєвєродонецьку".

Проект USAID «Економічна підтримка Східної України» фінансується Агенством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією DAI Global LLC. Це різноманітні гранти від 5 до 250 тис. дол. США, які будуть спрямовані на економічний розвиток громад. Проект USAID націлений на поліпшення економічної ситуації постраждалих від конфлікту територій на Сході України, особливо Донецької та Луганської областей. Його діяльність зосереджена на трьох основних завданнях: стабілізація економіки, підтримка розвитку малих і середніх підприємств та їх інтеграція в економіку. Пріоритетним напрямком Проекту  є забезпечення реконструкції об’єктів інфраструктури в регіоні, що мають вплив на економічний розвиток.

«За результатом розгляду надісланої анкети, Сєвєродонецьк отримав високий бал і місто було визначено кандидатом для участі у першому етапі реалізації Проекту. Сєвєродонецьк – це місто, яке має потужний потенціал та позитивний досвід співробітництва з міжнародними проектами, що і стало ключовим у визначенні його як кандидата для участі у реалізації Проекту. Ми тут, щоб розуміти, що вам потрібно та як ми можемо співпрацювати з вами», - відзначила пані Валері.

Сєвєродонецька міська рада представила делегації Проекту своє бачення та напрямки на подальший розвиток громади, враховуючи стратегічні перспективи розвитку міста.

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук зазначив: «Найближчим часом згідно з перспективним планом, затвердженим КМУ відбудеться створення об’єднаної територіальної громади з центром у місті Сєвєродонецьку, до якого приєднаються 7 населених пунктів.

Тому ми намітили три найбільш пріоритетні для об’єданої громади проекти капітального інвестування, які хотіли б реалізувати за допомогою міжнародних партнерів, це:

1. Будівництво сміттєпереробного заводу.

2. Будівництво очисних споруд господарсько-побутових стічних вод м. Сєвєродонецька.

3. Будівництво теплопостачальної котельні для опалення старої частини міста».

Також під час зустрічі була озвучена ідея вироблення електрики з альтернативних джерел енергії, яку змогли б використовувати для забезпечення соціальної інфраструктури міста. Це буде цікаво малому і середньому бізнесу міста, який представлений 5596 діючими суб'єктами підприємницької діяльності, з них середніх підприємств - 64 од.; малих підприємств - 992 од.; СПД - фізичних осіб (платників податків) - 4540 од.

Сєвєродонецьк має  Стратегію розвитку, головною метою  якої є підвищення якості життя його мешканців та створення робочих місць.

 

Сєвєродонецьк приєднався до Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання». В 2018 році за допомогою керівника Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталії Бойко було розроблено План місцевого економічного розвитку, метою якого є сприяння розвитку потенціалу місцевих органів влади країн Східного партнерства в стимулюванні економічного зростання; підвищення рівня зайнятості; забезпечення участі громадян в економічних, соціальних і культурних процесах на місцевому рівні, а також у підвищенні їх добробуту і якості життя.

Основні напрямками економічного розвитку Сєвєродонецька:

- енергоефективність та енергонезалежність міста;

- земельні ресурси і інфраструктура (підвищення конкурентоспроможності громади за рахунок приєднання сусідніх сільських громад та інфраструктурного забезпечення, створення ОТГ);

- створювати бізнес-інкубатори для допомоги підприємцям, Центри підтримки бізнесу для надання послуг;

- підтримувати розвиток місцевого бізнесу;

- забезпечити фінансування і здійснення стратегічного плану економічного розвитку;

- застосовувати фінансові інструменти підтримки зростання бізнесу, такі як гарантії позик, гранти та компенсації кредитних ставок на створення робочих місць;

- брати участь у підготовці кваліфікованої робочої сили, допомагаючи організовувати програми перепідготовки, створюючи мотивацію для отримання технічної освіти громадянами.

Представники Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» запевнили, що готові надати підтримку Стратегії розвитку Сєвєродонецька за умови підготовки соціально-економічних проектів.

Вячеслав Ткачук заявив про готовність та спроможність міської влади взяти участь у інтенсивному співробітництві з Проектом USAID, подякував присутнім за конструктивний діалог та приділену увагу і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

На згадку про Сєвєродонецьк в.о. міського голови подарував пані Валері Райт сувенір – символічний герб міста.

Після цього учасники зустрічі відвідали Ресурсний центр підтримки ОСББ з питань чистої енергії, який був створений завдяки проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Слід зазначити, що заступник директора Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України» Валері Райт та її колеги залишилися задоволеними результатами зустрічі. Вони були приємно вражені будівництвом житла у місті та виразили сподівання, що заплановане вдасться реалізувати і Сєвєродонецьк отримає необхідну матеріальну допомогу для будівництва та реконструкції об’єктів інфраструктури від Агенства США з міжнародного розвитку та компанії DAI Global LLC.

 

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (7 оценок)
864
0