У Сєвєродонецьку розробляють програму «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат»

23-04-2021

З метою визначення основних проблем щодо безпеки жінок та дівчат у громадських місцях цільової громади та причин їх виникнення, 23 квітня у Сєвєродонецьку в міській публічній бібліотеці відбувся воркшоп «Розробка місцевої цільової програми в межах реалізації Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат».

Слід зазначити, що напередодні в місті було представлено результати аудиту безпеки громадських місць громади та розглянуто результати Аудиту безпеки, проведеного в межах імплементації цієї важливої ініціативи ООН.

Модераторами воркшопу були Ганна Лемешко - регіональна координаторка, Юлія Боса - національна координаторка та Марія Літвін - консультантка з комунікацій, зв’язків з громадськістю та пресою УФГЗ.

Учасниками заходу стали члени робочої груп з розробки та впровадження місцевої цільової програми в межах реалізації Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат», а також представники громадськості, місцевої влади – Сєвєродонецької МВЦА, правоохоронних органів та ЗМІ.

Головна теза варкшопу - бачення мешканцями місцевої громади її безпечності та які цілі і задачі для цього потрібно вирішити. В процесі проведення заходу напрацьовувалося можливе коло стейкхолдерів та відбувалося обговорення структури програми.

В процесі проведення заходу відбувалося конструювання дерева проблем цільової громади та задач/рішень щодо вирішення проблем небезпечного публічного простору для жінок та дівчат на території цільової громади (визначення шляхів та способів розв’язання проблем).

Крім того здійснювалося формування переліку потенційних стейкхолдерів для створення безпечного простору для жінок і дівчат у громадських місцях цільової структури програми.