Питання створення безпечного простору для жінок і дівчат у громадських місцях розглядали у Сєвєродонецьку
22 квітня в Сєвєродонецькій міській публічній бібліотеці за участю громадськості, представників міської ВЦА та правоохоронних органів відбувся воркшоп «Результати Аудиту безпеки, проведеного в межах імплементації Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат». Передувало йому проведення у Сєвєродонецькій міській територіальній громаді ситуаційного аналізу щодо безпеки дівчат та жінок з метою визначення на предмет подальшої адвокації.
Від міської влади участь у заході прийняла заступник керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Ельвіна Марініч.
Модераторами воркшопу виступили регіональна координаторка Ганна Лемешко, національна координаторка Юлія Боса та консультантка з комунікацій, зв’язків з громадськістю та пресою Марія Літвін УФГЗ.
Учасникам заходу було продемонстровано відеоролик про результати імплементації Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок і дівчат» на території України.
Крім того, присутні ознайомилися з результатами ситуаційного аналізу щодо безпеки дівчат і жінок у цільовій громаді та використанням результатів аудиту безпеки з метою адвокації.
Відбулося обговорення результатів ситуаційного аналізу щодо безпеки дівчат та жінок у цільовій громаді та перспективних напрямків роботи задля створення для них безпечного громадського простору цільової громади шляхом впровадження моделей і підходів щодо запобігання і протидії насильству за ознакою статі, у тому числі сексуальному насильству та сексуальних домагань та подолання гендерних стереотипів.
Підсумовуючи результати воркшопу заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Ельвіна Марініч зазначила: «Хочу подякувати від Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації за проведений аудит безпеки громадських місць нашої громади. Такі важливі питання, як безпека громади, запобігання насильству та гендерній дискримінації входять до плану роботи військово-цивільної адміністрації. В подальшому нас чекає велика робота по розробці програми, по втіленню її в життя. Сподіваюся на успіх та дякую за співпрацю».
На 23 квітня заплановане засідання робочої групи з розробки місцевої цільової програми в межах реалізації Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат».
Глобальна Ініціатива ООН Жінки «Безпечні міста, вільні від насильства щодо жінок і дівчат» стартувала в 2010 році. В ній беруть участь провідні жіночі організації, інші організації, агенції ООН та понад 70 глобальних і місцевих партнерів. Вона є першою глобального рівня програмою, в межах якої розробляють, впроваджують та оцінюють інструменти, політики та комплексні підходи до запобігання та реагування на сексуальні домагання та інші форми сексуального насильства проти жінок та дівчат у різних ситуаціях.
Україна долучилася до цієї програми в 2018 році. Реалізує її представництво ООН Жінки в Україні в межах спільного проєкту ООН «Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування» у партнерстві з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я». Проводиться Структурою Організації Об'єднаних Націй з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок – ООН Жінки в Україні у партнерстві з благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, що виконується чотирма агенціями ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
ООН Жінки є структурою ООН, яка була заснована з метою покращення реалізації політики гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок у всьому світі. На сьогодні ООН Жінки – світовий лідер в питаннях, що стосуються даної проблематики та держави-члени ООН у встановленні світових стандартів для досягнення гендерної рівності та співпрацює з представниками урядів та громадянського суспільства щодо розробки законів, стратегій, програм та послуг, необхідних для реалізації цих стандартів. Організація виступає за рівноправну участь жінок у всіх аспектах життя і зосереджується на п’яти пріоритетних цілях: зростання лідерства жінок та їх активна участь у процесах розвитку; боротьба з насиллям проти жінок; залучення жінок до всіх аспектів у процесах розбудови миру та безпеки; розширення повноважень жінок в економічній сфері; надання пріоритетності питанням ґендерної рівності в державному плануванні та бюджетуванні. Окрім того, ООН Жінки координує та підтримує систему роботи ООН у питаннях покращення ситуації з гендерною рівністю.