У міськраді відбувся семінар стосовно правового регулювання споживчої політики

05-11-2019

5 листопада у Сєвєродонецькій міській раді відбувся семінар для суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю технічно складними побутовими товарами, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню), тобто побутовою технікою, на тему: «Правове регулювання споживчої політики, проблемні питання та шляхи їх вирішення, застосування реєстраторів розрахункових операцій (РЕРО) у сфері торгівлі при продажу технічно складних побутових товарів.

Відкрив семінар в.о. першого заступника міського голови Олександр Ольшанський і закликав до активного діалогу під час семінару.

У своїй вітальній промові він зазначив, що міська рада, депутати депутатської групи «Сєвєродончани» на чолі з Ігорем Бутковим постійно відстежують зміни у чинному законодавстві, особливо ті, що стосуються платників податків, розуміючи внесок малого та середнього бізнесу при формуванні бюджету міста.

«Депутатський корпус ставить нам задачу почути підприємців міста Сєвєродонецька. Тому ми будемо звертатись з пропозицією внести зміни до чинних нормативно-правових актів України до Президента, центральних органів виконавчої влади з питань преференцій в оподаткуванні для підприємців, що діють на території Луганської та Донецької областей як таких, що постраждали внаслідок воєнного конфлікту.

У нас є домовленість з народним депутатом України Олексієм Кузнєцовим, обраним по нашому округу, щодо вирішення проблемних питань, які порушують городяни та підприємці, на законодавчому рівні», - наголосив Олександр Вікторович і звернувся до присутніх підприємців надавати свої пропозиції щодо змін до чинного законодавства до міськради.

До відома учасників семінару фахівцями було доведено про законодавчі зміни, що будуть стосуватись їх діяльності у найближчий час, і сучасні вимоги до підприємців.

Так, начальник відділу торгівлі та з захисту прав споживачів міськради Тетяна Красюк розповіла про вимоги до оформлення фасаду магазину, Кутка споживача, до приймання та продажу непродовольчих товарів (демонстрації роботи, ознайомлення споживача з правилами користування, гарантійний талон та інше).

Начальник Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області  Людмила Бутріменко доповіла про забезпечення прав споживача у разі придбання ним товару неналежної якості, належної якості та у разі укладання договору поза торговельними приміщеннями, на відстані.

Про особливості  державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції виступив Олександр Калмиков, начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області.

Начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС у Луганській області Світлана Прокопченко зосередила увагу підприємців на застосуванні реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі при продажу технічно складних  побутових товарів.

Взагалі семінар відбувся у дружній атмосфері, демонструючи тісну взаємодію між органами державної влади, Сєвєродонецькою міською радою, бізнесом і споживачами.