Студенти ВПУ №92 поєднали літній відпочинок з роботою

16-09-2016

В цьому році 72 учні ВПУ №92 мали змогу відпрацювати виробничу виїзну практику на підприємствах відпочинку узбережжя Азовського моря. Зокрема, у пансіонаті «Прибій» селища Генгірка Генічеського району Херсонської області на так званій Арабатській стрілці працювали 32 учні з груп кухарів, майстрів ресторанного обслуговування та продавців. Місце дуже привабливе для відпочиваючих – гарячі джерела, морські бризи… На сході піщана коса сусідить із озером Сиваш, яке славиться своїми лікувальними грязями, західна сторона – це суцільний пляж.

Наші учні приступили до робо­ти по обслуговуванню відпочиваючих на початку червня. Серед них були й діти зі статусом «переселенець» – це Анастасія Бондарев­ська та Євген Павленко.

Пансіонат розрахований на 500 відпочиваючих, проте червень видався прохолодним, тому курортників було набагато менше. Але завдяки цьому студенти ВПУ №92 мали змогу призвичаїтися до нових умов проживання та роботи.

Першими клієнтами юних кухарів стали ветерани Дніпровської залізниці, люди поважного віку, в дечому примхливі. Це стало стимулом для проведення їх обслуговування на досить високому рівні та професійного приготування смачної, споживчої та корисної їжі. В результаті мали лише позитивні відгуки на свою адресу, зокрема і в книзі пропозицій.

Учні були розбиті на дві групи. Перша займалася роботою на виробництві, де безпосередньо готувалися різні страви – салати, супи, м’ясні та рибні блюда, а також вироби з борошна. Тут варто відзначити плідну, творчу та самовіддану роботу кухаря м’ясного цеху Євгена Павленка, учня 3-го курсу. Страви, якими займався Євген, були основою усіх сніданків, обідів та вечерь відпочиваючих.

Інша група працювала в якості офіціантів. У їх обов’язки входило накриття столів, розлиття та подача гарячих страв та напоїв, прибирання та багато іншого.

З першим і другим завданням учні ВПУ №92 справилися на «відмінно». Про це свідчать відгуки відпочиваючих у пансіонаті. Зокрема, ветеран ВОВ Дмитро Шаматовський слова вдячності надіслав до місцевої газети «Вестник Приазовья», у якій розповідає про знайомство з вихованцями  Сєвє­родонецького ВПУ №92 Дариною Кобяк, Настею Бондаревською з окупованого Дебальцево, Євгеном Феслером з села Веселе, де зараз живеться не дуже весело, та їх майстром виробничого навчання Оленою Олійник. «Ми, літні люди, також в дитинстві та юності пережили війну, – говориться у відгуку. – В цих хлопцях та дівчатах з Луганщини побачили цілющі ростки патріотизму та віри у якнайскоріше мирне майбутнє України».

Хочеться відзначити старанну роботу усіх без виключення студентів навчального закладу. Кожен з них заслужено був нагороджений грамотою керівництва пансіонату «Прибій» за високі показники у виконаній роботі.

Зауважимо, що крім роботи учні мали час і на відпочинок. У свої вихідні вони ніжилися на пляжі пансіонату, відвідували гарячі джерела, а ввечері – молодіжні дискотеки. Нещодавно вихованці училища повернулися до Сєвєродонецька оздоровленими, засмаглими, а головне – готовими до покорення нових професійних вершин.

«Хай не болить у них душа при спогадах про рідну домівку, – пишуть вдячні ветерани. – Хай скоріше закінчиться ця війна, і щоб люди приїжджали до нас у Генічеськ тільки відпочивати, а не ховатися від куль та снарядів або у пошуках нової роботи».

За інформацією газети «Сєвєродонецькі вісті»