Спростовуємо неправдиву інформацію про «крижане пекло» у Сєвєродонецьку

05-12-2019

«Лисичанськ і Сєвєродонецьк потрапили в крижане пекло» - стверджує одне із донецьких Інтернет-видань з посиланням на телекомпанію «Донбас». І хоча в самому сюжеті ТК «Донбас» немає такого твердження, новина каналу зроблена так, що до подібного ж висновку приходить і видання «Новости Донбасса», що використовує цей самий сюжет. Насправді, ситуація в Сєвєродонецьку і близько не була схожа на ту, яку намалювали журналісти ТК «Донбас».

03 грудня у Сєвєродонецьку зранку на вулиці вийшло 8 одиниць спецтехніки, і через пару годин їх було вже 11. А як тільки снігопад закінчився (приблизно о 10 годині 03 грудня), дороги почали обробляти сумішшю - в перший день на дороги було висипано 18 тон суміші піску і солі. Про те, що снігоприбиральна техніка виїхала в Сєвєродонецьку вчасно, говорили в ефірі UA-Донбас співробітники патрульної поліції, про це ж свідчить і сюжет тележурналістів ІРТА. Що проблема з ожеледицею була тільки в Лисичанську, можна зрозуміти і за повідомленнями патрульної поліції на їх ФБ-сторінці. Тоді навіщо ТК «Донбас» стверджувала про нібито подібну ж проблему в Сєвєродонецьку? Адже це неправда!

Тим більше неправда, що в Сєвєродонецьку нібито був транспортний колапс. І 03, і 04 грудня тролейбуси і маршрутки в місті їздили цілий день по всіх маршрутах - відповідно до графіків. Не було проблем і з рухом легкового транспорту (таксі в тому числі), тільки пробки на основних перехрестях були трохи більшими, ніж зазвичай. Випадків ДТП дійсно було більше, але це зрозуміло. Адже це була перша ожеледиця в цьому сезоні, водії втратили навички водіння автомобілями на слизькій дорозі. А обробка доріг протиожеледними засобами дійсно почалася лише через кілька годин після утворення ожеледиці – бо ці засоби не використовують під час снігопаду.