Сєвєродончанка Любов Павленко шиє унікальні простирадла для військових шпиталів
Видання СВОЇ.SITY розповідає , як двічі переселенка Любов Павленко відшиває унікальні одноразові простирадла для військових шпиталів. Вони виготовлені з спанбонду, який можна дезинфікувати та використовувати повторно. Допомагають Любові жінки з громадської організації “Мама Діє”.
Хочемо допомогти пораненим бійцям
Ідея шити одноразові простирадла для військових шпиталів у Любові та її колег з "Мама Діє" виникла після жахливих світлин з фронту.
“На фото поранені бійці лежали на голих кушетках. Нам захотілось це виправити і зберегти гідні умови лікування для них”, — згадує керівниця організації та подруга Любові Катерина Жукова.
Військовий шпиталь у Бахмуті | Фото Сергія Нужненка
Варто сказати, що син Люби та чоловік Катерини — військовослужбовці Збройних сил України. Тому залишитись осторонь жінки не могли. Аби зрозуміти, чи потрібні такі простирадла шпиталям, жінки звернулись до закарпатських медиків. Ті були вдячні, але нагальної потреби у білизні не було. Військовим шпиталям на Донеччині вироби припали до душі. Саме на цьому напрямку відбуваються найкровопролитніші бої. Білизна, ткані вироби — щоденний витратний матеріал тут.
Спанбонд можна стерилізувати
Простирадла Любов відшиває із спанбонду у власній кімнаті. Цей матеріал можна стерилізувати в автоклаві (медичне обладнання, яке стерилізує водяною парою — прим. Свої). Його вже використовують у медицині. Наприклад, з нього шиють хірургічні маски та костюми.
Вироби зі спанбонду, пошиті Любов'ю
В Україні аналогів Любиним простирадлам, як стверджує Катерина, немає. Найближча країна, де є щось схоже — це Польща. Але вартість виробу з доставкою суттєво вища.
“Спанбонд ми закуповуємо рулоном від 500 метрів. Його вартість приблизно 4,5 тисячі гривень. Купуємо нитки білого і резинки чорного кольору. Аби медикам легше було зрозуміти, де низ, де верх. Врахуйте доставку до Ужгорода, перевезення по місту і отримаєте суму 7 тисяч гривень. З одного рулону виходить 220 комплектів одноразових простирадл”, — каже Катерина.
Сьогодні Любов з колегами мріють про нову, якіснішу, машинку для шиття і окреме приміщення для роботи. Ви можете допомогти втілити ці мрії.
Підтримайте їх роботу через благодійну платформу історій Svoi.Fund . Наразі з необхідних 90 тисяч зібрано 1920 гривень. Кожна гривня важлива.
Детальну історію про те, як Любов поїхала з Сєвєродонецька і почала шити постільну білизну можете прочитати у великому тексті Марини Терещенко.
За матеріалом: СВОЇ.SITY - https://svoi.city/articles/258809/zhukova