Ви тут:

10 січня, 14-00. Київ. Презентація «Національна ідентичність в боротьбі проти загарбників»

07-01-2023
Категорія: 

10 січня 2023 року о 14.00 відбудеться презентація «Національна ідентичність в боротьбі проти загарбників» і, зокрема, української живої спадщини – кобзарсько-лірницької традиції, яку в грудні 2022 року було занесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Презентують цей культурний пласт Олесь Санін – член Київського кобзарського цеху, бандурист і лірник, кінорежисер, віцепрезидент Національної академії мистецтв України та Тарас Компаніченко - очільник гурту «Хорея Козацька», кобзар, бандурист і лірник. Прозвучать пісенні твори.

Під час презентації відбудеться обговорення низки питань – «Нематеріальна культурна спадщина як чинник нашої ідентичності в боротьбі проти агресора, перекрученні історії та привласненні культури», «Значення Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України в час війни», «Кобзарство та етичні принципи ЮНЕСКО», «Чи були кобзарі першими «блогерами»?» в якому візьмуть участь Валентина Дем’ян –  голова Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України, Олександр Буценко – директор Центру розвитку «Демократія через культуру», акредитованої організації в ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, Тарас Петрів – президент «Фундації Суспільність», Іван Марунич – музикант та блогер.

Захід триватиме у рамках проекту Національний прес клуб України у співпраці з Асоціацією випускників програми Хаб медіа мобільності, «Фундацією Суспільність» та ЦР «Демократія через культуру».    

Презентація розпочнеться о 14.00, 10 січня (вівторок). Контактна особа – Лідія Буляк, +380975878211

Акредитація обов’язкова – ]]>https://docs.google.com/forms/d/13cfLLyABlBnABkCq4G_MuvvqwpetGZhFBtTJoY3...]]>

Довідково: Кобзарство – це епічна музично-словесна традиція, яка передається з покоління в покоління через усні форми висловлювання, виконавське мистецтво, культурні коди та музичні композиції. Цей культурний елемент виражає такі соціальні, культурні та моральні цінності, як героїзм, самопожертва, взаємодопомога, діалог, фізичне та духовне, громадянська відповідальність, єдність, повага до природи, які досі підтримуються в суспільстві.

Кобзарсько – лірницька традиція  збереглася  завдяки його носіям – спільноті кобзарів та лірників, оповідачів, музичних виконавців. Сьогодні цей культурний пласт передається шляхом усної передачі від майстра до учня. Кобзарство є сполучною ниткою поколінь, яка зшиває сторінки національної історії та культури.
 

Джерело: ]]>https://acmc.ua/10-sichnya-14-00-kyyiv-prezentacziya-naczionalna-identychnist-v-borotbi-proty-zagarbnykiv/]]>

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (2 оценок)