Сєвєродончани на колінах проводили в останню путь загиблого в АТО земляка

23-07-2016

22 липня в Сєвєродонецьку прощалися з бійцем 53 бригади Миколою Литовко, який напередодні загинув від ворожого снаряду під Авдіївкою під час виконання своїх службових обов’язків.

Церемонія прощання проходила у дворі будинку, де мешкав воїн. Труну поставили прямо біля під’їзду.

В заході приймало участь близько ста осіб: рідні та близькі загиблого, керівництво Луганської обласної ВЦА та органів місцевого самоврядування, представники силових структур, громадських організацій, а також небайдужі до горя сєвєродончани та гості міста. Більшість учасників були одягнуті у вишиванки. У жінок та деяких чоловіків в ході церемонії на очах неодноразово наверталися сльози.

Під час прощання була проведена панахида за загиблим. Усі бажаючі мали змогу сказати слова скорботи.

Під час свого виступу голова Сєвєродонецького міського  військового комісаріату Олег Чехута сказав, що загибель Миколи – це «ще один рубець на нашому серці».

«Микола один із перших пішов за мобілізацією, сам, добровольцем, перший прийшов до військомату, відслужив рік у зоні АТО в Донецькій області. Після демобілізації 11.04 цього року він уже 29 травня пішов туди по контракту, у 53-тю окрему механізовану бригаду до своїх хлопців, яких він не міг залишити самих, і там продовжував боронити нашу державу та її територіальну цілісність, - сказав Олег Чехута. - Він був простим хлопцем, але він був сміливим. Прийняв таке рішення та став на захист. Ми будемо його пам’ятати. Це ще один рубець на нашому серці».

Слово взяла й заступник голови ЛОВЦА Ольга Лішик. Вона пообіцяла усіляку всебічну підтримку рідним загиблого бійця з боку облдержадміністрації.

«Я хочу висловити співчуття від голови обласної адміністрації Юрія Гарбуза і сказати, що ми будемо завжди поруч з вами, що будь-яка допомога, яка вам буде потрібна, завжди буде надана. Сергію, Риті, батьку… В будь-який час... Є мій контактний телефон, є контактний телефон Центру учасників АТО: вдень і вночі ми готові підставити плече так, як підставив плече ваш батько і чоловік», - сказала Ольга Лішик.

Побратим героя на псевдо «Кислий» розповів, що разом із Миколою під час того обстрілу 18 липня загинуло ще троє військових.

«Ми стояли біля міномета. Впав снаряд біля міномета, і розірвало людей, - каже «Кислий». - Микола був нормальною людиною, доброю. Він службу свою знав, що треба робити».

Коли труну з військовим несли до катафалка, люди створили «живий коридор» і встали на коліна на знак поваги, вшанування та вдячності за жертовність в ім’я України, її свободи, незалежності та територіальної цілісності. При цьому присутні скандували патріотичні лозунги «Герої не вмирають», «Слава Україні», «Героям слава», «Слава нації» та інші, а також співали національний Гімн України.

Церемонія продовжилася на міському кладовищі, що в населеному пункті Воронове. Там від імені виконкому та депутатського корпусу Сєвєродонецькохї міської ради слова співчуття рідним та близьким героя висловив секретар міськради Григорій Валентинович Пригеба.

«Ми маємо зробити все можливе, щоб зупинити цю страшну війну. Щоб припинили гинути люди. І на українській землі, на Донбасі запанував мир та злагода! Царство небесне Миколі! Хай земля йому буде пухом! Вічна пам’ять герою!», - сказав Григорій Валентинович.

Присутні на заході перший заступник міського голови Аркадій Коростельов, радники міського голови Галина Слупська та Всеволод Рудь під час церемонії прощання підійшли до рідних Миколи і особисто висловили співчуття та слова підтримки.

Миколу Литовка поховали під автоматні залпи почесної варти.

Зазначимо, що усі затрати на організацію та проведення поховання взяла на себе Сєвєродонецька міська рада.

Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради