В Сєвєродонецьку відзначили 2-гу річницю визволення міста від незаконних військових формувань
22 липня, в 2-гу річницю звільнення міста від незаконних військових угруповань, в Сєвєродонецьку низкою заходів відзначили цю пам’ятну дату.
Розпочалися святкування о 15:00 на площі біля міського Палацу культури. З цього часу тут проводилися різні конкурси, виставки, майстер-класи: конкурсно-розважальна програма «Сєвєродонецька вишиванка», соціально-патріотична акція «Квітка свободи», книжкова панорама «Неоголошена війна» та інші. Дуже сподобалася присутнім військово-патріотична акція "Армія - дітям". В рамках цього заходу на площі поставили броньовану військову машину і дозволяли усім бажаючим залізти на неї сфотографуватися, а військові розповідали її технічні характеристики та призначення в бойових умовах.
Урочиста частина святкування проходила у великій залі Міського Палацу культури. Розпочалася вона із привітання присутніх керівництвом органів місцевого самоврядування. Під час свого виступу секретар міської ради Григорій Пригеба сказав: «Шановні сєвєродончани та гості міста! Від імені виконкому та депутатського корпусу вітаю вас із 2-ою річницею визволення Сєвєродонецька від незаконних військових формувань. Ми повинні зробити усе можливе, щоб подібні жахливі події більше ніколи не повторювалися. Ми маємо докласти максимум зусиль, щоб зупинити цю жахливу та жорстоку війну, яка триває в Україні вже більше двох років та щодня забирає життя наших громадян, щоб на території усього Донбасу навести конституційний лад і щоб нарешті на нашій землі запанував мир, спокій та злагода», - сказав Григорій Валентинович.
Під час свого виступу перший заступник міського голови Аркадій Валерійович Коростельов висловив свої роздуми з приводу того, чому йде війна.
«Багато хто думає: за що йде війна? Я думаю, що висновок один: тут йде боротьба між спробою затягнути усіх в минуле та, відповідно, рухом в майбутнє, між прогресом та мракобіссям, між хаосом та порядком, нормальною організацією суспільства, між щастям та владою царьків. Саме за це кладуть свої життя герої. І те, що вони віддали життя – це є майбутнє наших дітей, щоб вони нормально жили, отримували освіту, щоб їм було де застосувати свої знання та силу, щоб вони спокійно пересувалися по усьому світу, щоб вони розвивалися та бачили світле небо, а не пили горілку, деградували в національній культурі, в духовності, про що там «скрепи» якісь шепочуть. І ми повинні пам’ятати загиблих героїв, шанувати їх та робити усе можливе, щоб їх смерть не була даремною», - сказав Аркадій Валерійович.
Звернулася до присутніх з вітальним словом й радник міського голови, член виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради Галина Веніамінівна Слупська: «Мирного неба та рідної землі під ногами вам, шановні сєвєродончани! Слава Україні!».
Під час заходу керівники органів місцевого самоврядування подяками та квітами від виконкому та депутатського корпусу за участь та допомогу в звільненні міста нагородили кілька десятків представників силових структур, волонтерів та активних громадян, а колективи Палацу культури та інших творчих об’єднань вітали своїми виступами присутніх із 2-ю річницею визволення Сєвєродонецька від незаконних збройних формувань.
Ключовим моментом святкування став концерт переможця першого сезону українського співочого телевізійного талант-шоу «Голос країни» Івана Ганзери. Вийшовши на сцену, він попервах привітав присутніх зі святом та побажав скорішого звільнення усіх нині окупованих міст України. «Зі святом вас, друзі!, - сказав Іван. – Ми сьогодні святкуємо День визволення Сєвєродонецька. Але я переконаний, що тут, в залі, серед вас є люди, які із задоволенням захотіли б відсвяткувати звільнення свого дому. Сєвєродонецьк став прихистком для таких людей, які були вимушені покинути свої домівки і тікати від війни. Я бажаю їм скорішого повернення додому. І я із задоволенням приїду до вас додому, і ми разом заспіваємо на Дні визволення вже вашого міста», - сказав Іван. В ході свого виступу він заспівав понад десять пісень зі свого репертуару: «Не так цвітуть сади в чужому краї», «Не плач, тато», «Дітей до матері нема» та інші.
Продовжились святкування масовою ходою під українськими прапорами від Палацу культури до площі Миру, під час якої учасники співали Гімн України, а також скандували патріотичні лозунги.
Завершились урочисті заходи покладанням квітів до пам’ятника одному з керівників спецоперації зі звільнення міста від незаконних збройних формувань генерал-майору Олександру Радієвському, який загинув 23 липня від кулі ворожого снайпера під час боїв за Лисичанськ.
Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради