Ви тут:

Пташиний грип: небезпека для людей

09-02-2017
Категорія: 

Пташиний грип - це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусами грипу А підтип Вірус H5N1. Відомо, що дикі мігруючі птахи можуть передавати вірус свійській птиці через безпосередній контакт. Зрідка ці віруси грипу можуть заразити інші біологічні види,зокрема свиней і людей.

Інфіковані птахи поширюють вірус через свою слину, носові секреції і фекалії. Чутливі до інфекції птахи можуть бути інфіковані, коли вони контактують із зараженими виділеннями чи секреціями.

Віруси пташиного грипу не завжди заражають людей, але, починаючи з 1997 року, було зареєстровано більше як 100 підтверджених випадків зараження людей вірусами пташиного грипу. У більшості випадків люди заражувалися пташиним грипом внаслідок безпосередніх чи близьких контактів з інфікованими птахами (свійськими курями, качками й індиками) або з поверхнею, зараженою секрецією чи виділеннями інфікованих птахів. Поширення вірусів пташиного грипу від однієї хворої людини до іншої буває дуже рідко; подальше поширення інфекції від хворого не спостерігається.

Пташиний грип може відбуватися у двох формах: легкій і важкій. Назва легкої форми говорить сама за себе, симптоми в цьому випадку неяскраво виражені, у птахів може спостерігатися зниження несучості та погіршення якості оперення. Проходять ці симптоми, як і сама хвороба, як правило, швидко й без якого-небудь лікування з боку людини. Зате важка форма супроводжується цілим набором симптомів і часто, на жаль, летальним результатом. Викликають важкий перебіг хвороби різновиди вірусу під назвою Н5 та Н7. Порушення координації рухів, неприродні вигини суглобів птиці, кури можуть хитатися або падати, спостерігаються дивні обертальні рухи головою;Спостерігається підвищена температура (до 44 С), сильна спрага, відсутня реакція на подразники ззовні, пір’я взъерошиваются. Вірними ознаками швидкої загибелі заражених курей є почорніння гребеня і сережок. Якщо у ваших курей проявляються перші симптоми гострого перебігу хвороби, ваш курник чекає карантин.

Профілактичні заходи, які можуть уберегти вас від епідемії – це не допускати контакту ваших птахів з дикими родичами. Застосування будь-яких вакцин від пташиного грипу в більшості випадків недоцільно, адже ніхто не знає, в якій варіації підступний вірус виявить себе в наступний раз. Застосування будь-яких вакцин від пташиного грипу в більшості випадків недоцільно, адже ніхто не знає, в якій варіації підступний вірус виявить себе в наступний раз.

Управління Держпродспоживслужби в м. Сєвєродонецьку

Рейтинг: 
3
Средняя: 3 (1 оценка)