Ви тут:

Продовжено роботу щодо припинення несанкціонованої торгівлі

28-02-2018
Категорія: 

26 лютого в приміщенні Сєвєродонецької міської ради відбулося засідання «круглого столу» з питання несанкціонованої торгівлі на площі перед Льодовим Палацом спорту (вул. Маяковського, район будинку 28).

У ньому взяли участь перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв, заступник міського голови Дмитро Лук’янченко, секретар міської ради Ельвіна Марініч, депутати міської ради, представники департаменту економічного розвитку Луганської облдержадміністрації та Сєвєродонецької міської ради, Держпродспоживслужби, відділів міськради, правоохоронних органів, малого та середнього бізнесу, громадських організацій та реалізатори сільськогосподарської продукції.

Головна мета заходу – визначити шляхи вирішення ситуації з приводу несанкціонованої торгівлі на площі перед Льодовим Палацом спорту, що викликала суспільний резонанс.

«Ми повинні спільними зусиллями розробити алгоритм дій та вирішити проблему стихійної торгівлі в місті, – зазначив Ігор Слєсарєв. – Торговельна діяльність в Сєвєродонецьку однозначно буде здійснюватися у відповідності до діючого законодавства України».

Учасники «круглого столу» обговорювали проблемні питання взаємодії контролюючих служб з метою ефективної ліквідації стихійної торгівлі та обрання місця для проведення ярмаркової торгівлі, приведення його до відповідних норм.

З доповідями виступили представники департаменту економічного розвитку Луганської ОДА та Сєвєродонецької міської ради, Держпродспоживслужби, правоохоронних органів, начальник УЖКГ А.А. Ковалевський, голова громадської ради м. Сєвєродонецьк Олексій Малеванець, члени громадської ради Олена Плітус, Валентина Агафонова та інші.

Вони зауважили, що немає законних підстав для проведення ярмаркової торгівлі біля Льодового Палацу спорту. У 2015 році екс-голова Луганської ОДА Геннадій Москаль усно звернувся до Сєвєродонецької міської ради з проханням дозволити на цьому майданчику проводити сільськогосподарську ярмаркову торгівлю. Виконком прохання задовільнив. Проте 6 січня 2016 року рішенням виконкому №2 місце проведення сільськогосподарської ярмаркової торгівлі визнано за адресою: вул. Науки, 22 – ринок «Універсальний». А 14 вересня 2016 року розпорядженням міського голови №394 було заборонено реалізацію сільськогосподарської продукції за адресою: вул. Маяковського, 28.

Тобто, за словами доповідачів, на сьогодні немає законних підстав для проведення ярмарку на площі біля Льодового Палацу спорту.

Також було запропоновано скасувати рішення виконкому №704 від 21.12.2016 р., яким погоджено КП «Центральний парк культури та відпочинку м. Сєвєродонецька» розміщення засобів пересувної мережі під час ярмаркової та сезонної торгівлі.

«Повноваження організовувати ярмаркову діяльність належать виконавчому комітету міської ради, – зауважив Ігор Слєсарєв. – Саме виконавчий комітет, як суб’єкт владних повноважень, визначає місце і порядок проведення ярмаркової діяльності. Якщо люди хочуть займатися ярмарковою торгівлею, вони погоджуються з тими умовами, які передбачені для даної діяльності. Торгівля в непризначеному для цього місці – це стихійна торгівля і порушення правил благоустрою».

За словами першого заступника міського голови, ярмаркова діяльність повинна відповідати Законам України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про безпечність та якість харчових продуктів» та «Про захист прав споживачів».

«Ми, як органи міського самоврядування, несемо відповідальність за те, що відбувається при торгівлі продуктами харчування в місті, – зазначив Ігор Едуардович. – Досліджуючи практику ярмаркової торгівлі по Україні, я дійшов висновку: все, що зараз відбувається у Сєвєродонецьку – це грубе порушення закону, відповідальність за яке буде нести міська влада. Для приведення торговельної діяльності у відповідність до законодавства необхідно організоване місце для проведення ярмарку та укладення відповідного договору з кожним суб’єктом, який здійснює ярмаркову торгівлю. Ми зобов’язані у найкоротші терміни прийняти рішення по організації і порядку проведення цієї ярмаркової діяльності».

Свої пропозиції з питання торгівлі на площі перед Льодовим Палацом спорту висловили також підприємець Сергій Бондар та реалізатори сільськогосподарської продукції. Щоправда, присутні на засіданні реалізатори ніякого відношення до ярмарку по вул. Маяковського, 28 не мають, оскільки здійснюють свою торговельну діяльність на території ринку «Успіх».

У свою чергу депутат міськради від політичної партії «Наш край» Юрій Фурман зазначив, що постійна проблема сільських трудівників – продати свою продукцію: «Я завжди боровся, де б не проводилася торгівля – в Кіровську чи Стаханові, за організацію проведення ярмаркової торгівлі. Для спекулянтів завжди є місце. А для сільськогосподарників – проблема. Сьогодні ми зібралися, у тому числі і заради захисту їх інтересів. Нелегкий час у країни. Кожен прагне прогодувати свою родину. Але зрозумійте і нас. Ми повинні дбати й про інтереси споживачів. Хто дасть гарантію, що продукція, реалізована під час ярмаркової торгівлі, якісна? Хто контролює якість товару на ярмарку?

Проте і реалізатора зрозуміти можна. У нього немає нормальних умов для проведення торгівлі. Сьогодні мова іде про створення торговельних місць на вигідних для сільськогосподарників умовах».

Саме тому ринок «Універсальний» розглядався як підготовлена база для проведення ярмаркової торгівлі: комунальна земля, велика територія, є можливість проводити санітарний контроль, приваблива транспортна розв’язка.

«Він знаходиться у центрі міста, має необхідні комунікації, можливість парковки, в’їзду на територію, – зауважив голова громадської ради м. Сєвєродонецьк Олексій Малеванець. – У нас є робоча група, яка готує звернення до Сєвєродонецької міської ради з питання облагородження території та облаштування сучасного ярмаркового майданчика з прилавками, лотками, туалетом, умивальниками, з медкімнатою та опорним пунктом. Сьогодні Сєвєродонецьк – адміністративний центр області. Однозначно треба скористатися шансом, коли до нас привозять доступний, якісний, сільськогосподарський товар. Ярмарок дає унікальну можливість придбати товар від виробника з сільської місцевості. Проте є необхідність створити сучасні умови для проведення такої торгівлі, не допускаючи при цьому перекриття вулиць та порушення санітарних норм».

За підсумками «круглого столу» було поставлено завдання продовжити роботу щодо припинення несанкціонованої торгівлі на території міста, розглянути можливість переносу ярмарку на територію ринку «Універсальний», для чого створити там привабливі економічні та соціальні умови, та переконати реалізаторів сільськогосподарської продукції добровільно перейти на нову територію.

«Необхідно зустрітися з реалізаторами на ярмарку і пояснити їм, що площа біля Льодового Палацу спорту – не місце для торгівлі, та запевнити, що ми готові йти їм на зустріч. Ринок «Універсальний» – ідеальне місце для ярмарку. Потрібно переконати в цьому людей. Зі стихійною торгівлею слід наводити порядок: розробити міську цільову програму, прийняти нормативно-правові акти про проведення ярмаркової торгівлі. Цей вид діяльності варто розвивати. Сподіваюся, що 2018 рік стане роком боротьби зі стихійною торгівлею», – підсумував перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв.





Рейтинг: 
Голосов пока нет