Підсумки тижня енергоефективності

30-09-2016

23 вересня відбувся «круглий стіл» «Енергоефективний будинок майбутнього» в рамках Німецького тижня енергоефективності у Луганській області GiZ.

Аркадій Коростельов за­зна­чив, що м. Сє­вє­родонецьк є підписантом Угоди Мерів, в рамках якої розроблений план дій сталого енергетичного розвитку (SIAP) до 2020 року, з досягненням головної мети зменшення викидів СО2 в атмосферу на 21,7%.

Сєвєродонецьк – єдине місто в Луганській області, в якому по бюджетній сфері втілено програму Моні­торингу енергозбереження «Енергобаланс». План дій сталого енергетичного розвитку та моніторинг енергоспоживання у місті реалізується під супроводом та за допомогою німецького проекту GIZ.  Крім того, Сєвєродонецьк є надійним партнером і учасником в міжнародних програмах, зокрема зараз реалізуються такі проекти.

Протягом 2015 року міська рада співпрацювала з Північною еко­логічною корпорацією НЕФКО за проектом в рамках фінансової програми «ДЕМО-УКРАЇНА ЦТ». Вартість проекту – 5369 тис. грн.

Міська рада реалізує проект Євро­пейського Союзу «Підтримка для постраждалих від конфлікту громад в Україні», зокрема грантовий контракт «Капітальний ремонт автомобільного мосту через річку Сіверський Донець». Вартість проекту – 1 529,954 тис. євро. На сьогодні виконання проекту складає 80%.

В рамках реалізації проекту ПРООН «Економічне та соціальне відновлення Донбасу», який фінансується за підтримки Уряду Японії у 2016 році проводяться роботи по проекту «Автомобільний шляхопровід в м. Сєвєродонецьк», орієнтована вартість проекту 320 тис. дол. США.

Шляхом співфінансування місь­кого бюджету та проектом ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), який фінансується Європейським Союзом спільно з Програмою розвитку ООН проведені капітальні ремонти 5-ти багатоквартирних будинків на суму 1,9 млн. грн. Співпраця по даному проекту продовжується.

Міська рада бере участь у кредитній програмі європейського інвестиційного банку «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», якою втілюється 10 про­ектів, на суму 33014,0 тис. грн., зокрема 7 проектів передбачає використання альтернативних видів палива – пілетних котелень.

Міська рада також бере активну участь у конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). На 2016 рік відібрано 7 об’єктів з загальним обсягом фінансування 28210,0 тис. грн.: «Капітальний ремонт дитячого навчального закладу №43»; «Реконструкція проїжджої частини дороги вул. Сметаніна у м. Сєвєродонецьку»; «Реконструкція заплавного мосту №2 м. Сєвє­родонецьк»; «Реконструкція заплавного мосту №3 м. Сєвєродонецьк»; «Реконструкція заплавного мосту №4 м. Сєвєродонецьк»; «Рекон­струкція зливової каналізації по вул. Сметаніна в м. Сєвєродонецьку»; «Реконструкція схеми подання побутових та промислових стічних вод, що надходять по колектору №2 в сторону колектора №1 по пр. Гвардійський у м. Сєвєродонецьку».

Бізнес запропонував кожний проект міста переглянути на наявність компоненту енергоефективності, узяти в штат виконкому фахівця із енергетики, підтримувати проекти із зеленої енергетики та біо­енер­гетики, впроваджувати гелеосистеми і сонячні батареї, ІТП в бюджетній системі міста.

За матеріалами газети "Сєвєродонецькі вісті"