Олександр Ольшанський: Хаотичне розміщення торгових майданчиків викликає справедливе обурення мешканців міста

23-05-2019

22 травня під головуванням заступника міського голови, начальника Фонду комунального майна міської ради Олександра Ольшанського відбулася нарада керівників та фахівців міської ради з підприємцями, які розміщують торгові майданчики на території міста.

Відкриваючи захід Олександр Ольшанський зазначив: «У місті не перший рік відбувається хаотичне розміщення торгових майданчиків, в тому числі на центральних вулицях міста, на пішохідних тротуарах з перекриттям проходу для пішоходів, з встановленням конструкцій, що не прикрашають вулиці міста. Все це викликає справедливе обурення мешканців Сєвєродонецька. Також порушуються права територіальної громади, в зв'язку з безконтрольним використанням земельних ділянок комунальної власності.

З метою впорядкування розміщення торгових майданчиків в місті рішенням виконкому міської ради №627 від 25.09.2018р. був затверджений «Порядок розміщення торгових майданчиків на території міста Сєвєродонецька», який враховує інтереси підприємців, територіальної громади і сприяє поліпшенню архітектурного вигляду міста.

В даному Порядку передбачені єдині вимоги до розміщення торгових майданчиків, затверджені форми дозвільних документів на розміщення торгових майданчиків».

Директор Департаменту землеустрою, містобудування та архітектурно-будівельного контролю Глеб Рудь розповів про основні положення Порядку розміщення торгових майданчиків на території міста Сєвєродонецька, про порядок оформлення дозвільних документів на розміщення майданчиків.

Старшій інспектор відділу земельних відносин та архітектури Департаменту землеустрою, містобудування та архітектурно-будівельного контролю Наталія Іщенко надала роз’яснення щодо архітектурних вимог до розміщення торгових майданчиків, та про необхідність узгодження зовнішнього архітектурного вигляду торгових майданчиків з головним архітектором міста.

Начальник відділу по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Дмитро Комишан розповів про вимоги до благоустрою території, на якій розміщуються торгові майданчики, про необхідність додержання Правил благоустрою міста при розміщенні торгових майданчиків та укладання договорів на вивезення побутових відходів. Він акцентував увагу, що при розміщенні торгових майданчиків на землях комунальної власності підприємцям буде необхідно укладати Договори на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності.

Начальник відділу торгівлі та з захисту прав споживачів Тетяна Красюк розповіла про необхідність встановлення режиму роботи торгових майданчиків, особливо для торгових майданчиків, які розміщенні на прибудинкових територіях житлових будинків.

Присутня на нараді представник Управління Держспоживслужби в м.Сєвєродонецьку Тетяна Ониськова розповіла про необхідність реєстрації потужностей в Управлінні Держспоживслужби та про необхідність додержання санітарних норм при виготовленні й продажу продуктів харчування, особливо в літній період.

На нараді був встановлений термін в два тижня, протягом якого підприємцям необхідно подати до Центру надання адміністративних послуг заяви для оформлення дозвільних документів на розміщення торгових майданчиків.

В разі не оформлення дозвільних документів на розміщення торгового майданчика, такий торговий майданчик вважається самовільно розміщеним і, згідно затвердженого Порядку, такий торговий майданчик підлягає демонтажу.

В заключній частині Олександр Ольшанський запевнив присутніх, що тільки разом міська рада та підприємці наведуть лад щодо розміщення торгових майданчиків у Сєвєродонецьку.

Средняя: 5 (3 оценок)