Ви тут:

Обіцянки виконуються: міський фонтан біля Палацу культури відновлений

11-11-2019
Категорія: 

Ще одна обіцянка В'ячеслава Ткачука виконана, роботи з відновлення світломузичного фонтану біля міського Палацу культури добігають кінця. 10 листопада він був запущений в робочому режимі, з музикою і світлом. Наступного тижня об'єкт буде зданий технагляду. А, за попередньою інформацією, в суботу буде проведено урочисте прийняття фонтану в експлуатацію за участю в.о. міського голови Вячеслава Ткачука. Після чого буде підписано акт приймання фонтану з ремонту. Потім вода з фонтану буде злита, насоси зняті і законсервовані, а чаша буде закрита брезентовим чохлом. Навесні 2020 року фонтан буде запущений в роботу на весь літній сезон. Очікується, що з ФОП В'ячеслав Орлов буде укладено додатковий договір на наладку фонтану (регулювання форсунок) і на подальше його обслуговування. У 2020 році місто буде зі світломузикальним фонтаном - вперше з 2011 року.

Нагадаємо, що світломузичний фонтан був встановлений біля міського Палацу культури в 2008 році. За три сезони його роботи все обладнання фонтану вийшло з ладу - воно виявилося дуже ненадійним. У наступні роки керівники міста Валентин Казаков, Аркадій Коростельов, Сергій Зарецький, Ігор Слєсарєв несправний фонтан в центрі міста або ігнорували, або не здатні були відремонтувати. І тільки після 22 грудня 2018 року, коли до керівництва в Сєвєродонецьку прийшла нова команда управлінців на чолі з Вячеславом Ткачуком, «нерозв'язані» раніше питання почали вирішуватися.

05 квітня 2019 року було прийнято програму «Фонтани міста Сєвєродонецька на 2019 рік», в якій було передбачено виділити 1 млн. 110 тис. грн. на ремонт фонтану біля МПК. На жаль, існуюча на сьогодні система державних закупівель потребує дуже багато часу. І тендер вдалося провести лише 26 липня, переміг в ньому сєверодонецький підприємець В'ячеслав Орлов, ціна закупівлі становила 1057944,10 грн.

Щоб повернути фонтан до життя, довелося замінити практично все обладнання: електропроводку, прожектори, насоси, відремонтувати трубу - від фонтану 2008 року залишився тільки чаша і форсунки. Основні проблеми виникли з заміною насосів китайського виробництва. Оскільки ті, які встановлювалися в 2008 році, вже не вироюлялись, а китайська фірма, яка поставила в Сєвєродонецьк фонтан, припинила свою діяльність. Підбір аналогічних насосів і їх придбання, а також доставка морем з Китаю через Польщу, потребувало багато часу, роботи тривали на три місяці довше ніж планувалося. Але тепер і в майбутньому 2020 році, і в наступному 2021-му, і наступні роки світломузичний фонтан перед Палацом культури буде радувати сєвєродончан.

09 листопада підрядник зробив пробний пуск фонтану, який виявився невдалим - довелося замінювати на більш потужні автомати на підвідному електрокабелі. 10 листопада фонтан працював протягом кількох годин. Прийом об'єкта у підрядника замовником відбудеться в суботу. Після чого фонтан буде законсервовано до весни 2020 року.

До речі, в цьому році основні новорічні свята будуть проводитися не на площі Миру, а біля міського Палацу культури. Центральним елементом новорічної прикраси площі перед ПК буде світловий фонтан, який зараз купується. І який буде встановлено над чашею світломузичного фонтану. Ось така приємна для сєвєродончан буде спадкоємність жанрів.

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)