«Незалежній суверенній Україні – 25!»

03-10-2016

Саме під таким гаслом на площі Миру 24 вересня відбулася акція, започаткована Міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим з метою культурного об’єднання мешканців західної та східної України.

Учасників заходу концертною програмою вітали Акаде­мічний ансамбль пісні і танцю Національної гвардії України та місцевий ансамбль «Патруль».

До початку розважальної частини зі вступною промовою до присутніх звернувся радник міністра Іван Стойко. За його словами подібна акція єднання проходить у Сєвєродонецьку не вперше. «З подібним заходом ми приїздили до Сєвєродонецька влітку, – зазначив Іван Михайлович. – І зараз для того, щоб показати і доказати усім, що протягом багатьох років українців навмисно намагалися роз’єднати за мовною, релігійною чи будь-якою іншою ознакою, що начебто на сході і заході різні українці. Це не так!». Саме тому, за словами радника, є нагальна необхідність в організації та проведенні таких концертних виступів, що піднімають патріотичний дух мешканців Донбасу та нагадують, що всі ми – громадяни однієї країни.

На площі лунали цікаві музичні композиції у виконанні співаків та музикантів ансамблю, серед яких заслужені артисти України Ганна Петраш та Любов Волинець-Іванова, оперна співачка, солістка ансамблю Катерина Рисістих. Потішили і витончені танцювальні номери балету ансамблю, яким керує заслужений артист України Євген Гатицький. Підтримували виступаючих сильні голоси хору (хормейстер – Євген Гундер).

Під час виступу гостей та учасників заходу пригощали смачним козацьким кулішем та неперевершеними карпатськими чайними напоями. Для дітлахів силами підприємців міста та волонтерів були організовані солодка вата, конкурс малюнків на асфальті, батут та надувна гірка.

Символічним завершенням акції стало виконання державного гімну України усіма учасниками концерту та глядачами. Це сприяло створенню патріотичної атмосфери у місті.

Коментуючи подію, Іван Стойко зазначив, що часто бував на Луганщині та Донеччині, перебуваючи на посаді народного депутата України, а згодом працюючи в Міністерстві внутрішніх справ. «Я побачив, що немає ніякої різниці між мешканцями західної та східної України, – підкреслив радник міністра. – Вона надумана. Саме тому ми прагнемо через гуманітарну сферу започаткувати нові традиції, заради об’єднання громади. І робимо все, аби українці на сході України відчували себе захищеними, знали, що про них думають і дбають. Сьогодні ми разом з представниками Національної гвардії, місцевим «Патрулем», волонтерами, запрошеними зі всієї України приїхали аби єднатися, щоб діти побачили, що ми про них дбаємо».

Було проведено ряд зустрічей у дитячих садочках та школах. «Виступаючи перед дітьми, я запитав у них, чи хотіли б вони на різдвяні свята побачити своїх однолітків на західній Україні. І вони одноголосно сказали: «Так!» Я радію цьому, бо знаю, що коли діти будуть єдині, то ніхто уже не розірве в майбутньому нас навпіл. Тому, приїхавши до Києва, буду ініціювати перед міністром організацію такої поїздки днів на десять. А потім, влітку, зробимо так, аби діти західної України приїхали сюди. Я вважаю, що діти, котрі подружаться, завжди будуть тримати зв’язок один з одним. А це запорука єдності України», – підкреслив радник.

Акція «Незалежній суверен­ній Україні – 25!» вже була презентована в містах Старобільськ та Рубіжне, селищі Новоайдар. Далі буде проведена на території Донеччини і знову повернеться на Луганщину. В цілому, вона буде тривати до 10 жовтня.

Олеся ПЕТРОВА