МВС: Верховна Рада України прийняла закони щодо діяльності штурмової бригади «Лють» та іспитів для набуття громадянства

22-03-2023

Верховна Рада України прийняла закони щодо діяльності штурмової бригади «Лють» та іспитів для набуття громадянства, - повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий.

Це затвердження додаткових умов для прийняття до громадянства осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, прийняття яких становить державний інтерес та які проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України. А також — унормовано права, повноваження, обов’язки та відповідальність поліцейських Об’єднаної штурмової бригади Національна поліція України «Лють», які братимуть безпосередню участь в обороні України в період воєнного стану.

Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо умов прийняття до громадянства України» реєстр. № 7606 має на меті зміцнення інституту громадянства України шляхом запровадження обов’язкового складання іспитів з основ Конституції України, історії України, а також визначення рівня володіння державною мовою.

«Пропонується встановити обов’язок протягом двох років скласти зазначені вище іспити особам, які набули громадянство за спрощеною процедурою. Нескладені іспити є правовою підставою для позбавлення громадянства України», — прокоментував заступник Міністра.

Богдан Драп’ятий додав, що ідейним джерелом законопроекту є суспільний запит, адже петиція до Президента України з ініціативою ввести додатковий іспит для отримання громадянства впродовж 90 днів зібрала 26 тисяч голосів громадян.

За матеріалом: ]]>Міністерство внутрішніх справ України]]> - ]]>https://mvs.gov.ua/uk/news/verxovna-rada-ukrayini-priiniala-zakoni-shhod...]]>