Депутати міськради та керівництво міста роблять все для реалізації житлових прав та законних інтересів дітей пільгових категорій

06-12-2019

На засіданні І пленарного засідання 74-ї чергової сесії міськради 4 грудня депутати внесли зміни до Комплексної міської цільової програми “Турбота”  на 2019 рік.

За ініціативи депутатської групи «Сєвєродончани» до програми “Турбота” було включено видатки на оплату нотаріальних послуг, пов’язаних з фінансуванням оформлення права власності на житло, земельну ділянку, на якій розташоване житло, сплатою передбачених законодавством податків, зборів, платежів, що придбавається для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Ці нотаріальні видатки сплачуватимуть з міського бюджету.

Сама грошова компенсація надається за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевому бюджету для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Все це зроблено депутатами міськради та керівництвом міста з метою реалізації житлових прав та законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

У міськраді розуміють, що від послідовного виконання вимог постанови КМУ від 15.11.2017р. №877 (в редакції постанови КМУ від 26.06.2019р. №616) «Про затвердження Порядку та умов надання у  2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа», залежить забезпечення житлом зазначених пільгових категорій. Тим більше, що це необхідно було виконати у стислий термін – у міськради був лише місяць.

Тобто для формування пропозицій стосовно потреби щодо спрямування субвенції за напрямами і визначення дітей, яким буде придбано житло або призначено грошову компенсацію, необхідно було якнайшвидше утворити відповідну комісію, затвердити її склад і положення.

До 15 серпня 2019 року було утворено відповідну комісію з питань визначення пропозицій щодо використання субвенції з державного бюджету місцевому бюджету для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджено її склад та положення. Крім того, виконкомом затверджено пропозиції цієї комісії стосовно орієнтовної потреби у коштах на виплату грошової компенсації і визначено19 осіб цієї пільгової категорії, яким планується виплатити грошову компенсацію на придбання житла, в порядку черговості взяття на квартирний облік у виконавчому комітеті Сєвєродонецької міської ради.

Заступник міського голови Ірина Степаненко зазначила: «Це велике досягнення для всіх нас. Проведена дуже серйозна робота і в опрацюванні необхідних документів, і у прийнятті відповідних рішень. Саме завдяки спільній оперативній роботі керівництва міста, депутатської групи «Сєвєродончани» на чолі з Ігорем Бутковим, управління праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, місту Сєвєродонецьку вдалось отримати цю субвенцію у розмірі 1 321 415 грн. і призначити грошову компенсацію вже трьом особам з числа дітей, позбавлених батьківського піклування. А днями одна з них вже придбала собі житло за рахунок грошової компенсації».

Дві пропозиції стосовно виплати грошової компенсації двом особам з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, заяви яких було розглянуто та призначено компенсацію, затверджено на засіданні виконкому Сєвєродонецької міської ради у серпні цього року. 4 грудня члени виконкому затвердили ще одну таку пропозицію. Розмір компенсації кожній дитині становить майже пів мільйона гривень.

Розмір грошової компенсації розраховано відповідно до вимог постанови КМУ від 15.11.2017р. №877 (в редакції постанови КМУ від 26.06.2019р. №616).