35-ті роковини Чорнобильської катастрофи: у Сєвєродонецьку проведено мітинг-реквієм

26-04-2021

Сьогодні вся Україна схиляє свою голову в пам`ять про тих своїх співгромадян, хто 35 років тому ціною свого життя та здоров`я рятував не тільки свою країну і свій народ, а і весь світ від наслідків однієї з найбільших в історії людства техногенних катастроф, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

У Сєвєродонецьку цього дня в прагненні віддати шану в традиційному мітингу-реквіємі, який пройшов біля пам`ятника жертвам Чорнобиля, єднаються усі містяни. На жаль, самих ліквідаторів серед нас залишилось не так вже й багато, але із року в рік квіти до пам`ятника приносять їх вдови, члени їх родин, що продовжують нести у своєму серці невщухаючий біль від втрати близької людини, волонтери, друзі й звичайні сєвєродончани, хто пам`ятає та згадує відважних рятівників.

Звертаючись до присутніх учасників заходу Сергій Гайдай наголосив: «Ми вчергове відзначаємо дату аварії на ЧАЕС. Аварія на Чорнобильській АЕС – це не трагедія масштабу Київської області або України, це трагедія загальносвітового рівня. Вражаючі та страшні наслідки цієї події ми дізнаємось тільки з плином часу, – та додав, – «Рівно рік тому ми домовились про створення на цьому місці нового меморіалу ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Вже завтра ми побачимо на цьому місці початок будівельних робіт. Сподіваюсь, що новий пам’ятник буде тим місцем, де люди будуть збиратися щороку, згадувати подвиг ліквідаторів та робити висновки зі страшних подій квітня 1986 року».

Зі словами вдячності на адресу ліквідаторів звернувся керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк: «Сьогодні ми низько вклоняємось живим ліквідаторам, оскільки ви - наша гордість. Своїм героїчним вчинком ви дозволили вирости здоровому поколінню, подарували нам змогу сьогодні жити, працювати, спокійно дихати повітрям, хоча все це могло бути покрито ядерною імлою. Ми повинні завжди пам’ятати про це і зробити все необхідне для того, щоб така трагедія ніколи не повторилася. Низький вам уклін, ліквідатори, шана і повага. Здоров’я вам і мирного неба над головою».

Алевтина Фіалковська, що вже багато років опікується турботами чорнобильців у нашому місті і є Головою Всеукраїнської громадської організації ветеранів та інвалідів «Союз Чорнобиль України в Луганській області», в своїй промові до присутніх щиросердечно подякувала чорнобильцям за їх подвиг та активну участь у житті громадської організації, побажала їм міцного здоров’я, затишку і довгих років життя.

Скорботний день об’єднав усіх у спільній поминальній молитві. Преосвященнійший Іринарх, єпископ Новопськовський, вікарій Сєвєродонецької єпархії у співслужінні духовенства міста відправив заупокійну літію.

На знак пошани та пам’яті великого подвигу людей, які своїм життям закрили людство від атомної біди, присутні поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобилю.