Підсумки тижня енергоефективності
23 вересня відбувся «круглий стіл» «Енергоефективний будинок майбутнього» в рамках Німецького тижня енергоефективності у Луганській області GiZ.
Аркадій Коростельов зазначив, що м. Сєвєродонецьк є підписантом Угоди Мерів, в рамках якої розроблений план дій сталого енергетичного розвитку (SIAP) до 2020 року, з досягненням головної мети зменшення викидів СО2 в атмосферу на 21,7%.
Сєвєродонецьк – єдине місто в Луганській області, в якому по бюджетній сфері втілено програму Моніторингу енергозбереження «Енергобаланс». План дій сталого енергетичного розвитку та моніторинг енергоспоживання у місті реалізується під супроводом та за допомогою німецького проекту GIZ. Крім того, Сєвєродонецьк є надійним партнером і учасником в міжнародних програмах, зокрема зараз реалізуються такі проекти.
Протягом 2015 року міська рада співпрацювала з Північною екологічною корпорацією НЕФКО за проектом в рамках фінансової програми «ДЕМО-УКРАЇНА ЦТ». Вартість проекту – 5369 тис. грн.
Міська рада реалізує проект Європейського Союзу «Підтримка для постраждалих від конфлікту громад в Україні», зокрема грантовий контракт «Капітальний ремонт автомобільного мосту через річку Сіверський Донець». Вартість проекту – 1 529,954 тис. євро. На сьогодні виконання проекту складає 80%.
В рамках реалізації проекту ПРООН «Економічне та соціальне відновлення Донбасу», який фінансується за підтримки Уряду Японії у 2016 році проводяться роботи по проекту «Автомобільний шляхопровід в м. Сєвєродонецьк», орієнтована вартість проекту 320 тис. дол. США.
Шляхом співфінансування міського бюджету та проектом ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), який фінансується Європейським Союзом спільно з Програмою розвитку ООН проведені капітальні ремонти 5-ти багатоквартирних будинків на суму 1,9 млн. грн. Співпраця по даному проекту продовжується.
Міська рада бере участь у кредитній програмі європейського інвестиційного банку «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», якою втілюється 10 проектів, на суму 33014,0 тис. грн., зокрема 7 проектів передбачає використання альтернативних видів палива – пілетних котелень.
Міська рада також бере активну участь у конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). На 2016 рік відібрано 7 об’єктів з загальним обсягом фінансування 28210,0 тис. грн.: «Капітальний ремонт дитячого навчального закладу №43»; «Реконструкція проїжджої частини дороги вул. Сметаніна у м. Сєвєродонецьку»; «Реконструкція заплавного мосту №2 м. Сєвєродонецьк»; «Реконструкція заплавного мосту №3 м. Сєвєродонецьк»; «Реконструкція заплавного мосту №4 м. Сєвєродонецьк»; «Реконструкція зливової каналізації по вул. Сметаніна в м. Сєвєродонецьку»; «Реконструкція схеми подання побутових та промислових стічних вод, що надходять по колектору №2 в сторону колектора №1 по пр. Гвардійський у м. Сєвєродонецьку».
Бізнес запропонував кожний проект міста переглянути на наявність компоненту енергоефективності, узяти в штат виконкому фахівця із енергетики, підтримувати проекти із зеленої енергетики та біоенергетики, впроваджувати гелеосистеми і сонячні батареї, ІТП в бюджетній системі міста.
За матеріалами газети "Сєвєродонецькі вісті"