Ви тут:

Сєвєродонецьк – єдине місто в України, обране для участі у проєкті RESPONSE

22-06-2023
Категорія: 

У червні у фінському місті Турку було проведено чергову зустріч учасників проєкту RESPONSE, на яку серед європейських міст були запрошені і представники Сєвєродонецька (Україна).

Це вже друга участь Сєвєродонецька у заходах цього проєкту. Попередня відбувалась у жовтні минулого року у французькому місті Діжон.

Діжон (Франція) та Турку (Фінляндія) – основні міста-маяки проєкту RESPONSE, який спрямований на вивчення та впровадження сучасних комплексних енергозберігаючих технологій і відновлення міст.

Сєвєродонецька громада спільно зі Східноукраїнським національним університетом ім. В.Даля з 2020 року стала учасником цього проєкту, і на сьогодні бере активну участь у проєкті задля впровадження надсучасних рішень з енергоефективності та підвищення інвестиційної привабливості міста. Від Сєвєродонецької міської ВА практичну складову розумних міст вивчав начальник Управління житлово-комунального господарства Антон Ковалевський.

Стосовно проведеної роботи в рамках проєкту та існуючих досягненнях громади доповідала завідувач кафедри будівництва, урбаністики та просторового планування факультету транспорту і будівництва СНУ ім. В.Даля доктор технічних наук, професор Галина Татарченко.

Зокрема увагу міст-маяків було зосереджено на тому, що наразі Сєвєродонецьк окуповано, а всі нові тенденції з впровадження енергозберігаючих технологій буде враховано у Плані відновлення та сталого розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади Луганської області, який наразі готується у рамках Меморандуму про співробітництво між Сєвєродонецькою МВА, СНУ ім. В. Даля та КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку».

Так, протягом зустрічі місто Турку як основний учасник на своєму прикладі показав впровадження енергозберігаючих технологій. Зокрема було продемонстровано роботу очисних споруд міста Турку: у результаті використання технології теплових насосів вдається опалювати 10% міста населення у майже 200 тис. Серед іншого впроваджено технології очищення та знезараження стоків.

Сєвєродонецька делегація під час перебування також відвідала студентське містечко Університету Турку, де встановлені на дахах гуртожитків сонячні PV-панелі дозволяють використовувати на території студмістечка альтернативні джерела енергопостачання. Крім того, студентське містечко опалюється як централізовано, так і за допомогою нового теплого насосу. У залежності від ціни на теплоносій використовується більш вигідне джерело енергії (теплопостачання).

Місто Турку навело приклади, як ще вони використовують сонячну енергію: наприклад, за її допомогою можна підзарядити авто. А зовнішнє освітлення вулиць (стовпи), працюючи від сонячної енергії, до того ж вимірюють концентрацію шкідливих речовин у повітрі. За словами представників Університету, цю інформацію використовують викладачі та студенти у своїх дослідженнях.

 

Тож, Сєвєродонецькою громадою в рамках проєкту RESPONSE у місті планується:

  • скласти свій план розвитку міста, включаючи короткострокове (2030р.) та довгострокове (2050р.) бачення, де визначити основні питання, що вимагають рішення щодо скорочення енергії/CO2 – створення більш екологічного міста (електронні автомобілі), автономного у споживанні, самостійного та спільного виробництва енергії, її використання;
  • оновити «Угоду мерів»;
  • оновити свої плани сталого міського розвитку;
  • обрати розробленні у рамках RESPONSE інноваційні технології, які мають призвести до підготовки бачення міста на 2050 рік (розширення довгострокового плану відтворення на рівні міста) та провести їх техніко-економічне обґрунтування.

Завдання фокусуються на активному залученні та участі громадян розумних міст, зацікавлених сторін та різних факторів, за допомогою діяльності щодо поширення та спільної діяльності.

 

*З 2013 року Сєвєродонецьк взяв курс на зменшення викидів парникових газів, підвищення енергоефективності за рахунок використання відновлюваних джерел енергії. У 2017 році місто  стало підписантом ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів» в рамках якої до 2020 року викиди СО2 в атмосферу було зменшено на 20% за рахунок збільшення частки споживання відновлюваної енергії. З 2020 року Сєвєродонецьк є учасником декількох проєктів та програм, спрямованих на підвищення енергетичної ефективності міста і громади. Сєвєродонецьк – єдине місто в України, обране для участі у проєкті RESPONSE.

 

 

 





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)