Націлені на відновлення громади: Сєвєродонецьк – учасник проєкту RESPONSE

27-10-2022

На багатьох територіях України йдуть активні бойові дії, в ході яких міста зазнають значних ушкоджень. Сєвєродонецьк - колись красиве, квітуче місто - нині лежить у руїнах. Незважаючи на це, містяни впевнені у повному відродженні нашого міста, і навіть зараз, в умовах активних бойових дій, що тривають, продовжують будувати плани щодо майбутнього відновлення Сєвєродонецька.

З 2013 року Сєвєродонецьк взяв курс на зменшення викидів парникових газів, підвищення енергоефективності за рахунок використання відновлюваних джерел енергії. У 2017 році місто  стало підписантом ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів» в рамках якої до 2020 року викиди СО2 в атмосферу було зменшено на 20% за рахунок збільшення частки споживання відновлюваної енергії. З 2020 року Сєвєродонецьк є учасником декількох проєктів та програм, спрямованих на підвищення енергетичної ефективності міста і громади. Сєвєродонецьк – єдине місто в України, обране для участі у проєкті RESPONSE.

В рамках проєкту RESPONSE у місті планується:

• скласти свій план розвитку міста, включаючи короткострокове (2030р.) та довгострокове (2050р.) бачення, де визначити основні питання, що вимагають рішення щодо скорочення енергії/CO2 – створення більш екологічного міста (електронні автомобілі), автономного у споживанні, самостійного та спільного виробництва енергії, її використання;
  • оновити «Угоду мерів»;
  • оновити свої плани сталого міського розвитку відповідно до планів RESPONSE на прикладі міст-маяків (Діжон (Франція), Турку (Фінляндія);
  • обрати розробленні у рамках RESPONSE інноваційні технології, які мають призвести до підготовки бачення міста на 2050 рік (розширення довгострокового плану відтворення на рівні міста) та провести їх техніко-економічне обґрунтування.

Завдання фокусуються на активному залученні та участі громадян розумних міст, зацікавлених сторін та різних факторів, за допомогою діяльності щодо поширення та спільної діяльності.

З 18.10.2022 по 21.10.2022 у французькому місті Діжон було проведено зустріч учасників проєкту, на котру були запрошені мери міст Сєвєродонецька (Україна) та Ботошані (Румунія).

Представляти місто Сєвєродонецьк на цій зустрічі було доручено в.о. першого заступника керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Тетяні Верховській. Вона привітала учасників проєкту, розповіла про місто довоєнне та нинішнє. Підкреслила, що підтримка Європейського союзу, міста Діжона та проєкту RESPONSE дуже важлива для усієї країни в цей нелегкий час.

В рамках заходу відбулася персональна зустріч с Метрополією міста Діжон, на якій мер зазначив перспективи подальшого розвитку міст-учасників проєкту.

В останній день форуму представники делегації взяли участь у прес-конференції, де відповіли на запитання журналістів. В.о. першого заступника керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Тетяна Верховська нагадала всім, що треба як будувати спільні плани на майбутнє, так разом захищати їх.

Средняя: 3 (2 оценок)