Засідання Сєвєродонецької міської комісії з ТЕБтаНС щодо запобігання поширенню COVID-19
22 червня під головуванням в.о. міського голови Вячеслава Ткачука та за участі заступників міського голови Олександра Ольшанського і Олексія Свєтікова відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо запобігання поширенню на території Сєвєродонецької міської ради гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
На період дії карантину комісією за результатами обговорень та розгляду пропозицій одноголосно прийняте рішення щодо заборони перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно; на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус; самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації; відвідування закладів освіти її здобувачами в групах більше 10 осіб, крім участі у державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зовнішньому незалежному оцінюванні, вступних випробуваннях, єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні, атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів “КРОК”.
Заборонено проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід. Організатор заходу відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра; діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
Здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом, зокрема пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в тролейбусі, в кількості більше ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб також заборонено. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та контроль використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення.
Закладам охорони здоров’я заборонено проведення планових заходів з госпіталізації, крім планової госпіталізації до закладів охорони здоров’я, в яких заповненість ліжок, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків. Дозволяється надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим; внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями; паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах; проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я.
Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.
Комісією рекоменовано підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності забезпечити на період дії карантину з метою обмеження скупчення громадян в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування там, де це можливо, гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу.
Суб’єктам господарювання на період дії карантину рекомендовано внести (у разі необхідності) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й чи більш пізній годині. Зокрема, встановити початок роботи о 10:00 год. або більш пізній годині суб’єктам господарювання оптової та роздрібної торгівлі, з ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, поштової та кур’єрської діяльності, тимчасового розміщування та організації харчування, страхової діяльності, освіти, надання соціальної допомоги, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку.
У Сєвєродонецькій міській раді на період дії карантину прийняте рішення розпочинати робочий день з 08:00 години, а в Центрі надання адміністративних послуг та Управлінні праці та соціального захисту населення міської ради – з 10:00 години.
Сектору транспорту та зв’язку Департаменту економічного розвитку міської ради та КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» комісія доручила розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій для забезпечення можливості переміщення працівників на роботу/з роботи.
Головному управлінню Держпродспоживслужби в Луганській області, Сєвєродонецькому відділу поліції ГУ НП в Луганській області, департаменту економічного розвитку міської ради, відділу торгівлі та з захисту прав споживачів міської ради в межах компетенції упродовж дії карантину надане доручення посилити державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства та організації протиепідемічних заходів у перукарнях, салонах краси, дошкільних закладах, закладах громадського харчування, продовольчих та непродовольчих ринках, закладах фізичної культури і спорту, у закладах, що надають послуги з розміщення інформації та реклами, розважальних закладах, міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в тролейбусах та на інших об’єктах.