Відбулось перше засідання Координаційної ради з питань громадського бюджету міста Сєвєродонецька
05 грудня 2019 року відбулось перше засідання Координаційної ради з питань громадського бюджету міста Сєвєродонецька. До складу Координаційної ради увійшли керівники та представники виконавчих органів міської ради, депутати міської ради, громадськість:
Олег Кузьмінов, перший заступник міського голови;
Ірина Степаненко, заступник міського голови, начальник відділу кадрової роботи та з питань служби в органах місцевого самоврядування;
Марина Багрінцева, начальник фінансового управління Сєвєродонецької міської ради;
Поліна Черних, заступник начальника фінансового управління – начальник відділу фінансів;
Ганна Анцупова, начальник відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю;
Андрій Ларін, начальник відділу капітального будівництва Сєвєродонецької міської ради;
Антон Ковалевський, начальник управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецької міської ради;
Роман Водяник, депутат Сєвєродонецької міської ради VII скликання, ПП «Опозиційний блок»;
Юлія Кочина, депутат Сєвєродонецької міської ради VII скликання, ПП «Наш край»;
Лариса Летюча, депутат Сєвєродонецької міської ради VII скликання, ПП БПП «Солідарність»;
Сергій Александров, депутат Сєвєродонецької міської ради VII скликання, РП Олега Ляшка;
Олена Буткова, депутат Сєвєродонецької міської ради VII скликання, ПП «Опозиційний блок»;
Володимир Ляховий, депутат Сєвєродонецької міської ради VII скликання, ПП «Об’єднання “Батьківщина»;
Віра Попсуй, голова правління Громадської організації «Сєвєродонецька агенція розвитку громади»;
Олег Бутков, голова Молодіжного парламенту при виконавчому комітеті Сєвєродонецької міської ради;
Вадим Любченко, голова Громадської організації «Сєвєродонецька асоціація молодіжних ініціатив»;
Тетяна Серокурова, виконавчий секретар Громадської організації «Сєвєродонецька міська організація ветеранів України»;
Алевтина Фіалковська, керівник Громадської організації «Ветерани Чорнобиля м.Сєвєродонецька»;
Сергій Сізов, голова Громадської організації Сєвєродонецька міська рада воїнів-інтернаціоналістів Української спілки воїнів Афганістану.
Відкрив перше засідання Координаційної ради в.о. міського голови Вячеслав Ткачук, який визначив важливість впровадження громадського бюджету у Сєвєродонецьку, та зазначив, що цей проект дозволить почути думку мешканців міста: «Завдяки нашій найчисельнішій депутатській групі «Сєвєродончани» затверджено Положення про громадський бюджет міста Сєвєродонецька та прийнята Міська цільова програма "Громадський бюджет міста Сєвєродонецька на 2020-2022 роки. Відтепер кожен бажаючий житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті».
Члени ради обрали голову, заступника та секретаря Координаціної ради.
Так, головою Кооррдинаційної ради обрано – першого заступника міського голови Олега Кузьмінова, заступником голови – Марину Багрінцеву, секретарем – Поліну Черних.
Також обговорили основні етапи впровадження громадського бюджету на 2020 рік, затвердження параметрів, організацію промоційної та інформаційної кампанії, створення консультаційних пунктів для отримання на етапі подання проектів інформаційної та консультаційної підтримки щодо написання проектів, тощо.
До відома членів Координаційної ради було доведено, що обсяг коштів громадського бюджету на 2020 рік становить 6 млн.грн. Розподіл обсягу коштів між видами проектів становить по 2 млн.грн. на малі загальноміські, великі загальноміські та освітні проекти.
Промоційну та інформаційну кампанію, в т.ч. інформаційно-консультативні заходи щодо написання проектів вирішили розпочати з 10 грудня. Проєкти будуть прийматися з 2 січня до 31 січня 2020 року, експертиза буде проведена з 10 лютого до 6 березня, презентацію заплановано провести з 12 березня до 18 березня, голосування – з 25 березня до 8 квітня, визначення переможців – з 9 квітня до 17 квітня, реалізація проектів – з 1 травня.
Проекти, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету, повинні бути спрямовані на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів у всіх сферах життєдіяльності міста (не пов’язані з поточною роботою у відповідних галузях та сферах діяльності і поточним утриманням бюджетних установ) та на покращення інфраструктури міста (наприклад: вулиці, дороги, скверу, парку, спортивного чи дитячого майданчика, мікрорайону чи кварталу, установи:школи,дитячого навчального закладу, поліклініки тощо).