Ви тут:

На часі: обговорення законопроєкту щодо статусу і соціального захисту цивільних осіб, постраждалих від збройного конфлікту

27-05-2020

Заступник міського голови Ірина Степаненко, представники УПтаСЗН, УОЗ Сєвєродонецької міськради 26 травня долучились до обговорення робочою групою законопроєкту «Про статус і соціальний захист цивільних осіб, які постраждали внаслідок проведення АТО/ООС» (№1115)», яке відбулось в режимі відеозв’язку в Луганській облдержадміністрації.
Цим проєктом нормативно-правового документа зокрема рекомендовано врегулювати питання надання статусу членам сімей цивільних осіб, загиблих або померлих внаслідок поранень або інших ушкоджень здоров’я, отриманих внаслідок збройного конфлікту на території України.

Також у законопроєкті йдеться мова про надання соціальних гарантій, компенсацій і пільг у разі: ушкодження здоров'я або втрати працездатності громадянами, які постраждали в результаті бойових дій; втрати годувальника, якщо його смерть є наслідком бойових дій; нанесення збитків в результаті бойових дій або збройних конфліктів; наповнені статусу дитини війни пакетом соціальних пільг і послуг

Під час відеозв’язку було зазначено, що встановлювати статус будуть структурні підрозділи соцзахисту населення на місцях. Порядок надання статусу визначатиме КМУ.

Планується також не створення нового Єдиного реєстру осіб, постраждалих від збройного конфлікту, а доопрацювання Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Визначено можливість постраждалим цивільним особам проходити безоплатну психологічну та медико-психологічну реабілітацію, а також визначити порядок заміни посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, отриманого згідно зі ст.7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на посвідчення постраждалої особи відповідно до Законопроекту.

Станом на 01.05.2020 року на підконтрольній українській владі території загинуло 267 осіб та поранено – 513, а саме:  загинуло 8 дітей у віці до 18 років, 19 – зазнали поранення; 259 цивільних осіб загинули, 494 – зазнали поранення.

Статус особи з інвалідністю внаслідок війни у Луганській області отримали 24 цивільних особи, у тому числі 12 жінок.

Статус дитини, яка постраждала від бойових дій, отримали більше 20 тисяч дітей.

Заступник міського голови Ірина Степаненко звернула увагу на те, що в обговорюваному законопроєкті не зазначено категорію дітей, які мають статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. У Сєвєродонецьку на сьогодні такий статус отримала 3761 дитина, а отже їх інтереси також мають бути враховані на законодавчому рівні.

Усі учасники обговорення висловились про необхідність прийняття у стислі терміни як Закону, та і підзаконних актів.  
 

Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)