До Дня ментального здоров'я лікарі КНП "СЦПМСД" провели заходи з мешканцями громади

10-10-2024

До Дня ментального здоров'я , який  відзначається 10 жовтня серед працівників КНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» та мешканців у місці компактного проживання були проведені бесіди в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я «ТИ ЯК?» на теми:

• 10 ранніх ознак емоційного вигорання;
  • Як взаємодіяти з власними емоціями: чому важливо їх проживати.

Цей день присвячений стійкості українського народу, довірі між людьми, а також піклуванню про кожного.
Ментальне здоров'я — це стан психічного добробуту, який дозволяє людині справлятися зі стресом, реалізовувати здібності, навчатися та працювати, робити внесок у життя своєї громади. Ментальне здоров'я є основним правом людини та невід'ємною частиною її загального фізичного стану.

Ментально здорова людина:

• розуміє свої емоційні стани і може керувати ними
  • здатна будувати стосунки з іншими
  • відкрита до навчання та розвитку
  • позитивно ставиться до себе
  • приймає незалежні рішення
  • вміє пристосовуватись до нових умов життя
  • може активно долати поточні виклики
  • отримує задоволення від життя.

Підтримувати власне ментальне здоров'я можна самостійно. Для цього необхідно: дбати про режим сну; уникати стресових ситуацій та навчитись адекватно на них реагувати; збалансувати харчування і додати фізичної активності — іноді достатньо активізувати організм та налагодити гормональний фон, щоб виправити ситуацію.

Ментальне здоров’я – це не лише про відсутність розладів, а й про наявність ресурсів, щоб жити, працювати, реалізовувати заплановане, піклуватися про себе та інших.

Дорослі та діти будь-якого віку можуть звернутись за психологічною допомогою безпосередньо до медпрацівників КНП «СЦПМСД» або записатись на прийом за телефоном реєстратури: 0959103371.

Наші лікарі та медичні сестри пройшли навчання на курсі «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP. Рівень 1 та Рівень 2».
Звертатись по допомогу – не слабкість, це – відповідально!

]]>https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0YYVSvzbwuJNyDypZ...]]>