Співпраця з Проєктом ЄС “Угода мерів - Схід”

16-09-2020

Проблеми підвищення енергоефективності та відповідно раціонального використання бюджетних коштів, питання зміни клімату, цілей сталого розвитку, зменшення споживання енергоресурсів та правильного поводження з побутовими відходами наразі є дуже актуальними для нашого міста.

Тому, з метою забезпечення сталого розвитку, підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів та збільшення частки використання відновлюваних джерел енергії, місто Сєвєродонецьк з 2013 року приєдналося до ініціативи Європейського Союзу «УГОДА МЕРІВ».

Відповідно до даної угоди місто взяло на себе зобов’язання до 2020 року зменшити споживання енергоносіїв на території міста на 20%, збільшити частку використання енергії з відновлювальних джерел енергії на 20% та зменшити викиди парникових газів в атмосферу на 20%.

На виконання умов УГОДИ МЕРІВ був розроблений та затверджений у 2015 році План дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2020 року, на базі наданих даних щодо енергоспоживання в місті по різних секторах за період 2007-2012 роки був здійснений розрахунок базового кадастру викидів.

В результаті виконання заходів, які були передбачені Планом дій зі сталого енергетичного розвитку міста Сєвєродонецька до 2020 року, станом на 01.01.2020 року скорочення викидів СО2 складає 25,3% від рівня викидів у базовому 2012 році, що на 3,9% перевищує заплановане зниження викидів СО2.

Невдовзі буде розпочата робота по розробці Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста до 2030 року з додатковим розділом по клімату.

З метою трансформації досвіду успішної реалізації політики сталого енергетичного розвитку для розробки Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року проєкт ЄС "Угода мерів - Схід" провів з 02 по 04 вересня 2020р. в м. Житомир триденне стажування для представників міст - підписантів Угоди мерів "Від міста до міста".

У стажуванні взяли участь 7 представників міст - підписантів Угоди мерів, що були відібрані в рамках конкурсу від міст Вінниця, Миргород, Краматорськ, Слов'янськ, Славутич, Кам'янець-Подільський та Сєвєродонецьк. Від міста Сєвєродонецьк у заході взяла участь головний спеціаліст відділу інвестиційної політики управління економічного розвитку військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області Рязанцева Олена.

У рамках заходу представники департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради ділилися досвідом з планування, впровадження та моніторингу Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста, впровадження проєктів у сфері енергоефективності та побудови системи енергетичного менеджменту на рівні муніципалітету, проведення інформаційних кампаній та Днів енергії у місті. Учасники стажування зустрілися з представниками структурних підрозділів Житомирської міської ради, що залучені до впровадження ПДСЕР та ознайомилися з енергоефективними заходами, що впроваджуються у місті, відвідали комунальні та приватні підприємства міста Житомир, що залучені до впровадження ПДСЕР та установи міста, де були проведені енергоефективні заходи.