Звернення керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Олександра Стрюка з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів

26-11-2022

Шановні жителі Сєвєродонецької міської територіальної громади!

Сьогодні День пам’яті жертв Голодоморів.

Голодомори - це найтрагічніші події, які довелось пережити українському народові у ХХ столітті. Вони була неймовірно жорстокими та поза межею людського розуміння.

Як таке могло статися з народом, який проживає на землях, де близько 33% світового чорнозему?

Основна причина – не якесь стихійне лихо, а штучні голодомори, які були влаштовані тоталітарною радянсько-російською імперською владою задля знищення українців.

Попередники нинішнього кривавого путінського режиму у ХХ столітті тричі вчиняли геноцид українського народу – жахливий Голодомор 1932-1933 років та масові голоди 1921-1923 й 1946-1947 років. Все це робилося щоб упокорити та  зламати волю  українців до свободи й незалежності, до спротиву тоталітарному режиму, ліквідувати основи незалежності та унеможливити побудову самостійної Української Держави.

Геноцид української нації був ретельно продуманий і спланований – перед кожним масовим голодом вводилися непосильні чисельні податки й збори, нереальні хлібозаготівельні плани з  обшуками й вилученням у селян харчів та забороною переміщення. А тих, хто не корився – репресували та знищували.

Як наслідок, мільйони українців стали жертвами Голодоморів. Тільки у 1932–1933 роках від голоду померло понад 7 мільйонів українців на території України та близько 3 мільйонів поза її межами, у регіонах, які історично були заселені українцями: Кубань, Нижнє Поволжя, Північний Кавказ та в Казахстані.

Нині рашисти, напавши на Україну, переслідують ту саму мету – винищення нашого народу. За дев’ять місяців повномасштабної війни росії проти нашої держави ми бачимо як агресор знову влаштує проти нас геноцид та знову хоче знищити нашу українську душу, ідентичність, культуру, мову, свободу та незалежність.

Перетворившись у своїй власній країні на безвільне стадо та рабів, не маючи змоги подолати наші збройні сили на полі бою, російські загарбники нищать наші населені пункти, здійснюють терористичні атаки по нашій енергосистемі та критичній інфраструктурі, катують та вбивають наших мирних мешканців…

Шановні співгромадяни, щоб запобігти повторному геноциду та винищенню нашого народу росією, ми з вами зобов’язані свято берегти пам’ять про тих, хто став безвинною жертвою та свято боротися проти тих, хто продовжує злочини проти людства.

Пам’ятаймо, що заповідав нам Великий Кобзар Тарас Шевченко: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!»

Слава Україні! Смерть ворогам!

Керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк

Средняя: 5 (2 оценок)