Ви тут:

Звернення депутатів Сєвєродонецької міської ради з приводу заяв у Верховній Раді народного депутата Сергія Шахова

21-12-2019
Категорія: 

             Звернення

до голови Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади,

місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка,

народних депутатів України Сергія Дунаєва та Олексія Кузнєцова

з приводу заяв у Верховній Раді народного депутата Сергія Шахова

     

Шановні народні депутати!

Депутати Сєвєродонецької міської ради обурені безвідповідальними заявами народного депутата Сергія Шахова під час пленарного засідання 3 грудня, коди депутат заявив: «… з приводу Сєвєродонецька. Секретар Ради, бандитська рада депутатів, яка і є вбивцями і розкрадіями...».

Подібні висловлювання пан Шахов допускав і раніше. Тож, маємо звернути увагу, що Сергій Шахов обраний депутатом від виборчого округу 114, до складу якого місто Сєвєродонецьк не входить. А в Сєвєродонецькому виборчому окрузі депутатом обрано Олексія Кузнєцова. Проте, більшість виступів Сергія Шахова у Верховній Раді стосується саме міста Сєвєродонецька.

Вважаємо, що це не є випадковим. Під час місцевих виборів 2015 за списком партії «Наш край», який очолював Сергій Шахов, було обрано 9 депутатів Сєвєродонецької міської ради з 36 загального складу, депутатами стали висуванці ще 5 партій. Проте разом з міським головою Валентином Казаковим в 2017-2018 роках Шахову вдалося здійснити рейдерське захоплення влади у місті: секретарем міської ради та заступниками міського голови стали його висуванці. Повноваження депутатів штучно обмежувались, сесії міської ради не скликались, рішення, прийняті радою, систематично ветувалися. При цьому використовувалися такі протиправні речі, як ветування окремих пунктів рішень міської ради або виконкому, чи повторне ветування рішень, вето на які вже було подолане 2/3 складу міської ради. Депутати міської ради, які працювали у виконавчих органах ради, по кілька разів незаконно звільнялися міським головою з роботи, а потім поновлювалися через суди. Де-факто міська рада була позбавлена можливості виконувати представницькі функції.

Проте, найгіршим були провальні результати управління містом командою рейдерів, які захопили тут владу. Так, в 2018 році не були освоєні кошти, виділені міською радою на ремонт доріг, як наслідок, стан їх перед зимою був жахливим. Було провалено початок опалювального сезону і два тижні листопадових морозів 2/3 жителів міста мерзли в холодних квартирах, не працювали школи та дитячі садки. Вперше за історію у місті зупинявся тролейбусних рух. Владою приймалися протиправні антисоціальні рішення, на зразок припинення пільгового проїзду пенсіонерів в комунальному транспорті, які потім відміняли суди.

Це не скільки не заважало міському голові Валентину Казакову задовольняти власні потреби за рахунок міського бюджету: у суді продовжується розгляд кримінального провадження, в якому Казаков звинувачується у корупційному кримінальному правопорушенні за статтями 364 та 366 КК України (справа 428/13153/16-к). Провадження за цією справою штучно гальмується з використанням адмінресурсу, який має народний депутат. 14.05.2019 р. Сєвєродонецьким міським судом Казаков був визнаний винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією за ч.1 ст.172-7 КУпАП та ч.2 ст.172-7 КУпАП – оскільки сам собі призначав та виплачував премії.

Саме ці проблеми й стали причиною консолідації депутатів міської ради, обраних від різних політичних партій – заради наведення ладу у місті. 22 грудня 2018 року депутати 2/3 голосів від загального складу припинили повноваження міського голови Казакова В.В., вони також сформували новий склад виконавчого комітету та новий топ-менеджмент (обрали нового секретаря міської ради та призначили нових заступників).

На сьогодні у міській раді стабільна консолідована більшість у 25 депутатів з загального складу ради 36 депутатів, у місті немає жодних проблем з наданням усіх видів комунальних послуг, стабільно працює міський транспорт, у справному стані усі ліфти, світлофори тощо. На капітальні ремонти об’єктів комунального господарства, придбання обладнання на 1 грудня 2019 року витрачено 180 млн.грн. при  тому, що минулого року на цей час капвитрати складали 77 млн.

За об’єктивними показниками місто займає достойні місця в рейтингах, які складаються фахівцями, незалежними від міської ради.

Так, Сєвєродонецьк у 2019 році має найвищий рейтинг серед міст обласного підпорядкування Луганської області, такий рейтинг щоквартально складається Луганською обласною державною адміністрацією.

За рейтингом, який оприлюднений у випуску газети «Кореспондент» за 30 серпня 2019 року, Сєвєродонецьк посідає дев’ятий рядок серед 35 міст України з населенням більше 100 тис. мешканців. У порівнянні з рейтингом 2018 року місто піднялося у цьому рейтингу на 13 позицій. Цілком достойний результат для міста з населенням в 114 тис.

За рейтингом  прозорості міст, оприлюдненим Міжнародним центром перспективних досліджень у листопаді, Сєвєродонецьк – третій серед 50 найбільших міст України.

Місто потроху оговтується від результатів «діяльності» команди Сергія Шахова, що, треба розуміти, йому не подобається.  Але його виступи у Верховній Раді, як і дії його прибічників в інформаційному просторі – наносять шкоду Сєвєродонецьку. Тож, ми закликаємо Вас, шановні народні депутати, особисто відвідати Сєвєродонецьк і на місці вивчити ситуацію. Гарантуємо, що для такої контрольної роботи нардепів у місті будуть створені усі необхідні умови.

Водночас міська рада готова надати народним депутатам по приїзду докази масового підкупу виборців, який здійснювала т.з. «команда Сергія Шахова» і на парламентських виборах 2012 року, і на місцевих виборах 2015 року, і, особливо, на парламентських виборах 2019 року. Зауважимо, що на сьогоднішній день органи внутрішніх справ здійснюють слідчі дії за сімома кримінальними провадженнями, відкритими за статтею 160 ККУ за діями осіб, пов’язаних з Сергієм Шаховим, під час виборчої кампанії у червні-липні 2019 року.

За дорученням депутатів Сєвєродонецької міської ради,

Секретар міської ради, в.о. міського голови Сєвєродонецька                             В.Ткачук

Рейтинг: 
Средняя: 5 (2 оценок)