Ви тут:

Звернення депутатів Сєвєродонецької міської ради до голови Верховної Ради України

23-01-2020
Категорія: 

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою підтримання репутації місцевого самоврядування в Україні та захисту інтересів територіальної громади міста 22 січня на 77-й (позачарговій) сесії Сєвєродонецької міської ради депутатами прийняте звернення Сєвєродонецької міської ради сьомого скликання до голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. з приводу заяв у Верховній Раді України народного депутата Сергія Шахова.

Текст звернення:

Звернення

до голови Верховної Ради України

 Разумкова Д.О. з приводу заяв

у Верховній Раді України народного депутата Сергія Шахова

Шановний Дмитре Олександровичу!

Депутати Сєвєродонецької міської ради звертають Вашу увагу на систематичні безвідповідальні заяви народного депутата Сергія Шахова під час пленарних засідань, які стосуються Сєвєродонецької міської ради та її депутатів. Наводимо «цитати» з його виступів:

15 січня: «Чому Шахов постійно згадує Сєвєродонецьк? Та тому, що там сидять 25 ґвалтівників, вбивць, грабують місто стотисячне, 700 мільйонів гривень вкрали». ]]>https://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/7326.html]]>

14 січня: «Ми пропонували моно більшості поставити законопроект і проект Постанови про розгін депутатів Сєвєродонецької міської ради, які грабують вже четвертий рік – 700 мільйонів гривень. Чи сьогодні моно більшість там теж руки гріє, як попередники? Проект Постанови 2048 по розгону депутатської ради – 25 ґвалтівників, які грабують місто». ]]>https://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/7321.html]]>

19 грудня: «Я неодноразово заявляв з трибуни, розграбовано в місті Сєвєродонецьку 25-ма депутатами "в законі" 700 мільйонів гривень». ]]>https://iportal.rada.gov.ua/meeting/stenogr/show/7312.html]]>

03 грудня: «… з приводу Сєвєродонецька. Секретар Ради, бандитська рада депутатів, яка і є вбивцями і розкрадіями...».

Подібні висловлювання пан Шахов допускав і раніше.

Тож, маємо звернути увагу, що Сергій Шахов обраний депутатом від виборчого округу №114, до складу якого місто Сєвєродонецьк не входить. А в Сєвєродонецькому виборчому окрузі депутатом обрано Олексія Кузнєцова. Проте, більшість виступів Сергія Шахова у Верховній Раді стосується саме міста Сєвєродонецька.

Вважаємо, що це не є випадковим. Під час місцевих виборів 2015 року за списком партії «Наш край», який очолював Сергій Шахов, було обрано 9 депутатів Сєвєродонецької міської ради з 36 загального складу, депутатами стали висуванці ще 5 партій. Проте, разом з міським головою Валентином Казаковим в 2017-2018 роках Шахову вдалося здійснити рейдерське захоплення влади у місті: секретарем міської ради та заступниками міського голови стали його висуванці. Повноваження депутатів штучно обмежувались, сесії міської ради не скликались, рішення, прийняті радою, систематично ветувалися. При цьому використовувалися такі протиправні речі, як ветування окремих пунктів рішень міської ради або виконкому, чи повторне ветування рішень, вето на які вже було подолане 2/3 складу міської ради. Депутати міської ради, які працювали у виконавчих органах ради, по кілька разів незаконно звільнялися міським головою з роботи, а потім поновлювалися через суди. Де-факто міська рада була позбавлена можливості виконувати представницькі функції.

Проте, найгіршим були провальні результати управління містом командою рейдерів, які захопили тут владу. Так, в 2018 році не були освоєні кошти, виділені міською радою на ремонт доріг, як наслідок, стан їх перед зимою був жахливим. Було провалено початок опалювального сезону і два тижні листопадових морозів 2/3 жителів міста мерзли в холодних квартирах, не працювали школи та дитячі садки. Вперше за історію у місті зупинявся тролейбусних рух. Владою приймалися протиправні антисоціальні рішення, на зразок припинення пільгового проїзду пенсіонерів в комунальному транспорті, які потім відміняли суди.

Це не скільки не заважало міському голові Валентину Казакову задовольняти власні потреби за рахунок міського бюджету: 14.05.2019 р. Сєвєродонецьким міським судом Казаков був визнаний винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією за ч.1 ст.172-7 КУпАП та ч.2 ст.172-7 КУпАП – оскільки сам собі призначав та виплачував премії.

Саме ці проблеми й стали причиною консолідації депутатів міської ради, обраних від різних політичних партій – заради наведення ладу у місті. 22 грудня 2018 року депутати 2/3 голосів від загального складу припинили повноваження міського голови Казакова В.В., вони також сформували новий склад виконавчого комітету та новий топ-менеджмент (обрали нового секретаря міської ради та призначили нових заступників).

На сьогодні у міській раді стабільна консолідована більшість у 25 депутатів з загального складу ради 36 депутатів, у місті немає жодних проблем з наданням усіх видів комунальних послуг, стабільно працює міський транспорт, у справному стані усі ліфти, світлофори тощо. На капітальні ремонти об’єктів комунального господарства, придбання обладнання, на інші витрати з фонду розвитку в 2019 року виділено 207154,97 тис. грн. при тому, що у 2018 році такі витрати складали 94128,77 тис. грн.

За об’єктивними показниками місто займає достойні місця в рейтингах, які складаються фахівцями, незалежними від міської ради.

Так, Сєвєродонецьк у 2019 році має найвищий рейтинг серед міст обласного підпорядкування Луганської області, такий рейтинг щоквартально складається Луганською обласною державною адміністрацією.

За рейтингом, який оприлюднений у випуску газети «Кореспондент» за 30 серпня 2019 року, Сєвєродонецьк посідає дев’ятий рядок серед 35 міст України з населенням більше 100 тис. мешканців. У порівнянні з рейтингом 2018 року місто піднялося в рейтингу на 13 позицій. Цілком достойний результат для міста з населенням в 114 тис.

За рейтингом  прозорості міст, оприлюдненим Міжнародним центром перспективних досліджень у листопаді, Сєвєродонецьк – третій серед 50 найбільших міст України.

Місто потроху оговтується від результатів «діяльності» команди Сергія Шахова.

Варто зазначити також принципову позицію Сєвєродонецької міської ради щодо масового підкупу виборців, який здійснювала т.з. «команда Сергія Шахова» на парламентських виборах 2019 року. Саме завдяки цій позиції сєверодонецьких депутатів не вдалося закрити справи і на сьогодні здійснюються слідчі дії за 10 кримінальними провадженнями, відкритими за статтею 160 ККУ за діями осіб, пов’язаних з Сергієм Шаховим, під час виборчої кампанії у червні-липні 2019 року.

Треба розуміти, що це йому не подобається.  Але його виступи у Верховній Раді, як і дії його прибічників в інформаційному просторі – наносять шкоду які депутатам міської ради, так і сєвєродонецькій громаді в цілому.

Звичайно, що жоден з депутатів Сєвєродонецької міської ради не має відношення до вбивств чи зґвалтувань, ця інформація є банальним наклепом. У зв’язку з цим просимо Вас, шановний Дмитре Олександровичу, передати цей лист для розгляду в комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України. Запрошуємо, також, Вас особисто та депутатів комітету відвідати Сєвєродонецьк і на місці вивчити ситуацію. Гарантуємо, що для такої контрольної роботи нардепів у місті будуть створені усі необхідні умови.

За дорученням депутатів Сєвєродонецької міської ради
Секретар  ради, в.о. міського голови  
Вячеслав ТКАЧУК
Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)