Ви тут:

Завдяки роботі журналістів світ знає правду про жорстокість війни

06-06-2023
Категорія: 

]]>Армія FM: ​6 червня в Україні відзначають День журналіста — професійне свято українських журналістів та всіх працівників сфери медіа. День журналіста у нашій країні відзначають з 1994 року. Саме 6 червня 1994 року Спілку журналістів України прийняли до Міжнародної федерації журналістів. ]]>

Журналістська робота під час війни стала чи не найголовнішою складовою інформаційного фронту. Саме завдяки журналістам світ знає правду про жорстокість й несправедливість війни, яка забирає життя та руйнує долі. Журналісти показали світу справжнє обличчя руського міра, героїзм і стійкість ЗСУ та українського народу. Вторгнення загарбників в Україну ознаменувало новий етап жорстоких репресій проти незалежної журналістики. Стало зрозуміло, для окупантів українські журналісти — бажана мішень. З 24 лютого 2022 року проти журналістів та медіа було скоєно понад 500 злочинів країною агресоркою на території України. Щонайменше 15 журналістів тимчасово окупованого Криму перебувають за ґратами за справами, сфабрикованими за терористичними статтями або статтями про зберігання зброї чи вибухівки. Крім того, понад сто регіональних медіа на тимчасово захоплених територіях змушені були припинити роботу через погрози, знищення редакцій, неможливість працювати в умовах тимчасової окупації. 

Сьогодні ми згадуємо наших колег та вшановуємо всіх, хто віддав життя у війні за правду. Деякі з них загинули, захищаючи Україну в лавах ЗСУ, деякі — під час обстрілів мирних міст, інші були вбиті окупантами у зоні бойових дій саме під час щоденної журналістської роботи.

Військові журналісти Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України з перших днів війни разом із бійцями в найгарячіших місцях спротиву загарбникам. Наші журналісти працюють на різних напрямках фронту у складі мобільних пресгруп. Виконуючи свої службові обов'язки в районі бойових дій, військові журналісти ризикують здоров'ям і життям. 10 червня 2022 року у Сєвєродонецьку загинув наш колега — майор ЗСУ Олексій Чубашев, військовий журналіст та воїн, автор першого в Україні військового реаліті Рекрут UA, колишній керівник Армії FM і Військового телебачення України.

Спеціальний кореспондент Центральної телерадіостудії Міноборони капітан Данило Іщенко у червні 2022 року дістав важке поранення під час мінометного обстрілу у Харківській області. Уламок міни пошкодив ногу, і за рішенням лікарів Данилу ампутували кінцівку. Журналіст пройшов тривале лікування, а зараз проходить реабілітацію у США. 3 квітня 2023 року під час виконання службових обов'язків під Бахмутом зазнав поранення спеціальний кореспондент Військового телебачення капітан Єгор Трошкін

За ]]>даними]]> Інституту масової інформації, з 24 лютого 2022 року станом на 31 травня 2023 року було вбито десятеро журналістів під час виконання професійних обов'язків. З них четверо українських та шестеро іноземних. Шістдесят один загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів чи катувань. 

За ]]>інформацією]]> НСЖУ, за час від широкомасштабної російської агресії проти України окупанти вбили понад 50 медійників, доля ще декількох залишається нез'ясованою. 

Офіційне розслідування убивств журналістів триває. Проте вже зараз можна стверджувати, що частину медійників, які виконували свої професійні обов'язки, розстріляли навмисне. Так, міжнародна недержавна організація Репортери без кордонів установила, що українського журналіста й фотографа Максима Левіна російські військовики свідомо стратили 13 березня 2022 року поблизу села Мощун неподалік Києва. Серед медійників, яких, очевидно, свідомо вбили російські військовики, є іноземні журналісти. 

За ]]>даними]]> звіту Платформи Ради Європи із захисту журналістів за 2023 рік, з початку повномасштабної війни РФ проти України щонайменше 12 журналістів та працівників ЗМІ загинули, ще 21 отримав поранення. 

Росію має бути притягнуто до відповідальності за воєнні злочини, кровопролиття і загибель десятків тисяч людей, зокрема й журналістів та інших працівників ЗМІ, спричинену її вторгненням на територію України, наголошує Національна спілка журналістів України. НСЖУ закликає міжнародну спільноту докладати всіх зусиль, аби покарати росію за злочини проти медіапрацівників. У проєкті Конвенції ООН про безпеку та незалежність журналістів та інших медіапрофесіоналів окремий розділ присвячено правам медійників, які висвітлюють військові конфлікти та війни. Журналісти — важливі! Важливі тому, що важлива правда, яка без журналістів і засобів масової інформації залишається прихованою від людей. Право на журналістську професію має бути забезпечене навіть під час війни!

Цьогоріч до Дня журналіста Національна спілка журналістів України та мережа Центрів журналістської солідарності підготували фотовиставку Україна: журналісти на передовій, яка відкрилася 2 червня у вестибюлі станції Київського метрополітену Золоті ворота. Як ]]>наголосив]]> голова НСЖУ Сергій Томіленко: "Головний лейтмотив фотовиставки — солідарність із нашими колегами, які роблять свою нелегку роботу в зоні бойових дій, із журналістами, котрі потрапили у ворожий полон, із медійниками, яким удалося вирватися з окупованих і прифронтових територій та відновити діяльність своїх ЗМІ, з усіма тими колегами, які потребують допомоги".

Світлини з відкритих джерел.

Джерело: Армія FM - ]]>https://www.armyfm.com.ua/ua/zavdyaki-roboti-zhurnalistiv-svit-znaye-pra...]]>





Рейтинг: 
Голосов пока нет