Заслуговують на пошану: керівництво міста відвідали ветеранів на дому

29-10-2019

29 жовтня з нагоди 75-ї річниці визволення України від фашистських загарбників керівництво міста в особі заступника міського голови Ірини Степаненко, представника депутатської групи «Сєвєродончани», депутата міськради Андрія Гавриленка, голови міської ради ветеранів Сергія Дядика відвідали на дому ветеранів, щоб поздоровити їх з видатною датою та відзначити їх подарунками і грамотами виконавчого комітету.

Напередодні ветерани збиралися разом на традиційну святкову зустріч, втім, деяким з них вже не вистачає сил дістатися на урочистості. Вручити відзнаки вирішено обов’язково, тому всі подарунки та теплі слова привітань було передано кожному особисто від щирого серця зі словами подяки за їх подвиг, а також побажань здоров’я та довголіття.

Заступник міського голови Ірина Степаненко разом з головою міської ради ветеранів Сергієм Дядиком відвідали учасників бойових дій в селищах Борівське, Сиротине та у житловому кварталі Щедрищеве.

Дарії Іванівні Кіріченко вже 93-й рік, а у 15 років їй випала доля стати в’язнем у часи Другої світової.

Схвильовано й радо зустріла гостей Надія Кирилівна Сінькевич, якій виповнилось 95 років. Війну знає не з чуток - 17-ти річна дівчина відчула на собі тяготи лихоліття.

Дмитро Йосипович Долотов, 96 років. Він – один з визволителів Української землі від поневолювачів. Сержант, артилерист, воював з 1942 по 1945 роки, нагороджений: Орденом Богдана Хмельницького, Орденами Вітчизняної війни ІІ ступ., «Червоної зірки», «За мужність», «За відвагу», «За взяття Будапешта», «За взяття Відня», «За звільнення Праги», «За перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941-1945 рр.», «За перемогу над Японією».

Представник депутатської групи «Сєвєродончани» Андрій Гавриленко також навістив ветеранів.

Так, учасник бойових дій, єфрейтор Ніна Олексіївна Алімова має відзнаки «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною».

Старшина Василь Петрович Швиряєв брав участь у бойових діях з 1943 по 1945 роки. Нагороджений Орденами Вітчизняної війни ІІ ступ., «За перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941-1945 років».

Старший сержант Іван Іванович Шурша учасник Японської війни. Має відзнаки: Ордени Вітчизняної війни ІІ ступ., «За перемогу над Німеччиною у війні 1941-1945 рр.».

З увагою і пошаною завітали до 96-річної учасниці бойових дій – Ніни Гаврилівни Срібної.

Вшанували й Віктора Сидоровича Мацаєва. Страшні події трапились у житті 10-річного хлопця на початку війни. Але він вижив, став сином полка, служив у розвідці. Неймовірно, але цей юнак у свої 15 років вже пройшов війну. Нагороджений орденами Вітчизняної війни II ступеня і Червоної Зірки, медалями «За взяття Будапешта», «За взяття Відня», «За перемогу над Німеччиною у ВВВ 1941-1945 рр.», ювілейними.

Ветерани тепло зустрічали гостей, ділились спогадами, як захищали свою землю. Незважаючи на поважний, майже сторічний, вік, фронтовики пам'ятають про ті часи до самісіньких дрібниць. Уявіть лише, що поруч з кимось з нас, по сусідству, скромно живуть люди, котрі пережили випробування, яким можуть позаздрити сюжети кінострічок. Їх покоління дивовижне.