Юнацтво долучилося до створення найбільшої картини миру

21-12-2016

Святкування Дня святого Миколая у Сєвєродонецьку розпочалося відразу декількома заходами: відкриттям новорічної ялинки в міському Палаці культури та черговим етапом Всеукраїнської акції «За мир та щастя в Україні», яка відбулася у світлиці Сєвєродонецького Центру дитячої та юнацької творчості.
Ініціатором цієї акції стала школярка з Донецької області Лілія Дорошенко. Вона звернулася до всіх мешканців України з пропозицією разом створити картину миру. Ідею підтримали Міністерства культури та освіти і науки України.
Мета заходу – консолідація зусиль всієї учнівської молоді навколо об'єднання України заради миру і щасливого майбутнього дітей.
Тепер підлітки з різних областей нашої країни малюють свої шматочки карти. У фіналі ці пазли складуть в єдину карту усміхненої України, адже обов’язковою умовою акції є зображення облич щасливих людей. Загальний розмір картини миру становитиме 20 квадратних метрів.
Тож юні сєвєродончани з великим задоволенням та честю долучилися до цієї акції, оскільки Сєвєродонецьк став обласним центром Луганщини і другою домівкою для багатьох дітей, переміщених з окупованих територій. Закономірно, що саме в Центрі творчості був облаштований мольберт, на якому закріплено полотно у вигляді Луганської області. І ось до присутніх на заході з нього посміхаються шахтар, робітник, будівельник, лісник та представники інших професій нашого краю.
Авторами цієї роботи виступили учениці 10 класу ССШ №17 Катерина Трунова й Аліна Кравченко та дев’ятикласник, учень СЗШ №18 Данило Ханді. Над малюнком вони працювали на чолі з вчителем образотворчого мистецтва ССШ №17 Нелею Ковальчук.
Проте право зробити свій мазок на полотні отримали змогу всі бажаючі. А це – вчителі та учні загальноосвітніх навчальних закладів, вихованці й керівники гуртків позашкільного закладу. Долучилися до акції і почесні гості заходу. Серед них директор департаменту освіти і науки Луганської обласної держадміністрації Юрій Стецюк, начальник відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Ольга Каширіна, головний спеціаліст того ж відділу Наталія Гаввіна та директор ЦДЮТ Ніна Буряк.

«Ми хочемо побажати всім присутнім миру, благополуччя та здоров’я, – підкреслила Ольга Григорівна у своїй промові. – Хай здійсняться всі ваші мрії. Луганщина – це чудовий, прекрасний край, який славиться своїми людьми і, я гадаю, що та частина картини, яку ви підготували, буде гідною на карті всієї України».
Кожен з тих, хто приєднався до акції та зробив свій мазок, був зареєстрований. По завершенню заходу всі, хто долучився до малювання картини миру, будуть пораховані, адже організатори подали відповідну заявку для реєстрації досягнення в Книзі рекордів України. Автори проекту сподіваються, що малюнку вдасться стати рекордсменом за кількістю авторів, що брали участь у його створенні.

«Під час роботи ми відчували велику відповідальність за всю Луганську область і за наш Сєвєродонецьк, – говорять виконавці малюнка. – До цієї спільної роботи ми були знайомі на ґрунті художньої діяльності, брали участь у багатьох міських громадських акціях та подібних проектах. Це надало нам змогу провести скомплектовану роботу. Сподіваємося, що нам все вдалося. Основна думка роботи – це, звичайно, посмішка, адже вона спроможна відтворити внутрішню красу людини. Ми знаходимося близько до зони бойових дій, але відтворені нами посмішки свідчать, що у нас все добре». А так і має бути.

Олеся ПЕТРОВА