Як вберегтися від аферистів: поради від експертів у межах кампанії #ШайхрайГудбай

11-07-2023

Після початку повномасштабної війни рівень платіжного шахрайства в Україні зріс на 8%, а сума збитків через дії зловмисників за минулий рік сягнула 481 млн гривень. Це на 46% більше, ніж у 2021 році.

Найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками залишається соціальна інженерія. Тобто шахраї користуються тривогою і стресом громадян у скрутний час та вивідують паролі чи дані карток. Тому важливо, щоб якнайбільше українців знали правила безпеки під час безготівкових розрахунків та розуміли, яку інформацію потрібно тримати у секреті.

У межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай від Нацбанку та Кіберполіції експерти підготували поради, які допоможуть не потрапити на гачок до шахраїв.

Ніколи не розголошуйте:

• тризначний номер на звороті картки;
  • пін-код до картки;
  • коди банків та мобільних операторів;
  • паролі до інтернет-банкінгу, електронної пошти, акаунтів у соціальних мережах, облікових записів Gmail/iCloud, Apple ID.

Банк телефоном може запитати лише перші 6 та останні 4 цифри платіжної картки. А щоб отримати кошти на рахунок, вам достатньо повідомити 16-значний номер картки. Якщо людина запитує будь-які інші дані, швидше за все, перед вами шахрай.

Якщо ви все-таки випадково повідомили свої дані:

Негайно заблокуйте картки, рахунки та доступ до інтернет-банкінгу. Для цього зателефонуйте на гарячу лінію банку.

Напишіть заяву до Кіберполіції за цим ]]>посиланням]]> або повідомте про ваш випадок за номером телефону — 0 800 505 170.

Більше корисної інформації про безпечну поведінку при безготівкових розрахунках та в мережі шукайте на веб-сторінці ]]>кампанії]]>.

Національний банк проводить Всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки #ШахрайГудбай разом із Департаментом кіберполіції Національної поліції України, а також за підтримки Проекту USAID «Реформування фінансового сектору».

Джерело: ]]>Міністерство цифрової трансформації України]]> - ]]>https://thedigital.gov.ua/news/yak-vberegtisya-vid-aferistiv-poradi-vid-...]]>