Вячеслав Ткачук: міськрада проти намагань вилучити джерела надходжень до місцевих бюджетів
За дорученням в.о. міського голови Вячеслава Ткачука Сєвєродонецькою міською радою направлено звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо намагань Федерації роботодавців України через Кабінет Міністрів України скасувати сплату суб’єктами господарювання акцизного податку з роздрібної реалізації тютюнових виробів.
Вячеслав Ткачук наголосив: «Федерація роботодавців України в порушення ст. 142 Конституції України, п. 1 ст. 27 Бюджетного кодексу України, ст. 67 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не запропонувала жодного механізму компенсації місцевим бюджетам втрат акцизного податку або джерел додаткових надходжень.
Скасування роздрібного акцизу призведе до розбалансування бюджету міста Сєвєродонецька, як між іншим і всіх міст, та необхідності скорочувати фінансування важливих напрямків розвитку громади. Так, надходження податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до загального фонду бюджету Сєвєродонецька за 2018 склало 29 369 132 грн.».
Слід зазначити, що даний податок зараховується в повному обсязі до бюджетів органів місцевого самоврядування та служить стабільним джерелом надходжень.
Сєвєродонецька міська рада стурбована такими намаганнями вилучити стабільні джерела надходжень до місцевих бюджетів, які зазначені чинним законодавством України та категорично проти скасування вищезазначеного акцизного податку. Ми вимагаємо відстояти інтереси місцевого самоврядування та не допустити просування незаконної ініціативи Федерації».
Надходження до загального фонду дають змогу забезпечувати фінансування широкого комплексу програм. Скасування цього податку без компенсації негативно позначиться на виконанні міськрадою соціально-значущих повноважень. Завдяки коштам роздрібного акцизу з тютюну Сєвєродонецька міська рада вперше за багато років суттєво збільшила видатки на роботи по будівництву та ремонту доріг, капітальний ремонт зовнішнього освітлення, капітальний ремонт закладів освіти, закупівлю медичного обладнання та інші напрями.
Зміни законодавства, що стосуються зменшення власних доходів і погіршують ресурсне забезпечення місцевих рад є неприпустимими, суперечать основним принципам децентралізації та обмежують місцеве самоврядування.