Тиждень сталої енергії у Сєвєродонецьку відкрито
У Сєвєродонецькій міській раді відбулось офіційне відкриття тижня сталої енергії, який триватиме з 13 по 17 травня. Відкрив його перший заступник міського голови Олег Кузьмінов. Участь у відкритті взяли керівники бюджетних та комунальних організацій міської ради, а також представники вищих та професійних навчальних закладів міста.
Учасники круглого столу обговорили проблеми економного використання енергоресурсів та покращення енергоефективності.
Слід зазначити, що всі комунальний і бюджетні організації міста беруть участь в заходах, які спрямовані на підвищення поінформованості місцевих громад стосовно сучасних способів ощадного й ефективного використання енергії та ширшого залучення відновлюваних джерел енергії в руслі загальноєвропейської політики протидії глобальній зміні клімату.
Розуміючи важливість проблем енергоспоживання, місто Сєвєродонецьк ще в 2013 році долучилося до кола підписантів Угоди мерів. В 2015 році був схвалений План дій зі Сталого Енергетичного Розвитку (ПДСЕР), у якому окреслені основні шляхи досягнення цілей, передбачених зобов'язаннями Угоди мерів.
Одним з головних завдань ПДСЕР – є проведення Місцевих Днів енергії.
Починаючи з 2014 року місто щорічно проводило Тижні сталої енергії, в рамках якого проходили заходи та зустрічі, на яких обговорювались проблеми економного використання енергоресурсів і покращення енергоефективності. Не став винятком і 2019 рік.
Відкриваючи захід перший заступник міського голови Олег Кузьмінов наголосив на тому, що проблема ефективного енергоспоживання та енергозбереження на фоні постійного зростання цін на енергоносії є особливо актуальною для держави в цілому та окремих територіальних громад.
«Ми повинні в своєму повсякденному житті впроваджувати енергозберігаючі технології. За цим майбутнє. Ми повинні розуміти ці кроки. У січні 2019 року була проведена зустріч з представником компанії ТОВ "Київ ЕСКО" з питання модернізації системи опалення у навчальних закладах відділу освіти міської ради, зокрема щодо встановлення сучасних модульних індивідуальних теплових пунктів шляхом залучення ЕСКО-механізмів (інвестицій) у енергоефективність на умовах їх повернення виключно за рахунок досягнутої економії енергоносіїв.
Планується залучити близько 4 млн. грн. інвестицій на встановлення семи сучасних ІТП в установах відділу освіти міськради, обслуговування їх і раніше встановлених трьох ІТП протягом дії договору та після його завершення. Економія бюджетних коштів надасть можливість заощадити понад 0,6 млн. грн.щороку під час дії ЕСКО - договорів та понад 2,0 млн. грн.щороку після їх завершення.
Встановлення ІТП підвищить комфорт перебування у закладах, дотримання санітарних вимог, забезпечить подовження амортизаційного циклу будівель, дотримання лімітів споживання та гарантоване скорочення енерговикористання до 25% в кожному закладі», - зазначив Олег Кузьмінов і надав слово давньому партнеру з питань реалізації проектів з енергоефективності та енергозбереження виконавчому директору Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталії Бойко.
Наталія Бойко акцентувала увагу на тому, що Сєвєродонецька міська рада є надійним партнером Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування. Вона зазначила, що Сєвєродонецьк – єдиний населений пункт, в якому правильно побудований енергоменеджмент та має енергетичний план сталого енергетичного розвитку, як інструмента побудови енергоефективного міста. І сьогодні, він побудований таким чином, щоб підійняти не залежну енергетику міста. Крім того, Сєвєродонецьк – єдине місто Луганської області, яке має практику встановлення ІТП на об’єктах в сфері освіти.
Перший заступник міського голови Олег Кузьмінов висловив слова вдячності Наталії Бойко за підтримку і сприяння в розробці стратегій, які включають в себе напрямок енергоефективності. Також він запевнив, що міська рада і в подальшому долучатиметься до всіх проектів, орієнтованих на те, щоб наше місто було енергонезалежним.
Директор департаменту економічного розвитку міськради Андрій Вернер зазначив: «Енергоресурс - це дуже дорогий потенціал, який потрібно ефективно використовувати і економити. Всі енергозберігаючі технології та заходи дозволяють в першу чергу економити ресурси як своєї сім'ї так і йти в енергонезалежність нашої держави. Розуміючи загрози та виклики, що стоять перед містом, 24 жовтня 2013 року рішенням 74-ї чергової сесії міської ради «Про приєднання до Європейської ініціативи «Угода мерів»», Сєвєродонецьк долучився до кола підписантів Угоди мерів. Місто взяло на себе зобов'язання зменшити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи таким чином «зеленому» економічному зростанню та підвищенню якості життя. Усі проведені нами заходи і спрямовані на це».
Головним результатом впровадження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста Сєвєродонецька до 2020 року є формування у мешканців міста бережливого ставлення до природи та енергетичних ресурсів. Наразі не існує єдиної прийнятої методики, яка б дозволила оцінити у грошовому еквіваленті природоохоронні вигоди від енергозбереження. Проте, важливо зауважити, що більшість заходів із енергозбереження мають не лише економічний та екологічний ефект, а й соціальний.
В результаті виконання заходів, що передбачені Планом дій зі сталого енергетичного розвитку міста Сєвєродонецька до 2020 року планується досягти скорочення викидів С02 на 21,4% (62125,035 т.).