Всеукраїнською акцією «Від Донбасу до Галичини – ми єдині» у Сєвєродонецьку відзначили День Соборності України

22-01-2020

День 22 січня, але тільки 1919 року, увійшов до національного календаря як велике державне свято. 101 рік тому на площі перед Софією Київською було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Саме тоді Україна продемонструвала світові єдність народу за незалежність.

З нагоди свята 22 січня в арт-вітальні міського Палацу культури відбувся тематичний культурно-просвітницький захід «Одна єдина Соборна Україна».  В арт-вітальні зібрались керівництво міста, учнівська молодь, військові, представники сектору Луганської області МінВОТ і громадськість.

Після того, як пролунав Гімн України, на сцені учасники театрального колективу ЦДЮТ представили літературно-музичну композицію.

Зі святом єдності, Соборності України привітала заступник міського голови Ірина Степаненко:

«Україна завжди була, є і буде неділимою – від Сходу і до Заходу, від Півночі і до Півдня. І сьогодні люди розгортають великий прапор України, беруть один одного за руки і показують всьому світу, що ми з вами єдині, що наша з вами держава соборна і єдина. Мені дуже приємно бачити у цьому залі молодь, наших школярів. Я хочу саме вам побажати, щоб ви здійснили свої мрії працювати і жити в нашій державі, зміцнювати її, робити її квітучою та могутньою. Про це мріють усі українці. І сьогодні, думаю, мрія кожного українця, щоб ми з вами дуже-дуже скоро приїхали і пройшлись під державними прапорами по вулицям Луганська, тому що Луганськ – це Україна. У мене мрія, щоб ми з вами поїхали на мою малу Батьківщину – Донецьк – і пройшлись вулицями нашого українського Донецька. Щоб ми з вами відпочивали в українському Криму, побували в українському Севастополі. Бажаю, щоб ці наші мрії здійснились дуже швидко. Бажаю вам усім мира та щастя! І сьогодні я дуже хочу привітати наших захисників. Саме завдяки ним ми сьогодні живемо під мирним небом України, у нашому місті Сєвєродонецьку. Я дуже хочу, щоб вони всі були живі та здорові. І сьогодні ми з великою пошаною будемо згадувати тих, хто віддав своє життя за те, щоб над Україною було мирне небо. І я особисто сьогодні маю доручення передати вам усім найкращі слова побажання від Сєвєродонецької міської ради і депутатської групи «Сєвєродончани» та її керівника Ігоря Буткова, побажати усім присутнім у залі, усьому нашому місту щастя, мирного неба та щоб здійснювались усі наші мрії. Нашій країні я хочу побажати миру, щастя, щоб вона розквітала, становилась могутньою. Слава Україні!»

Військовий комісар Сєвєродонецького міського військового комісаріату Володимир Щебець нагадав, що соборність – це символ боротьби за волю.

«Сьогодні ми складаємо шану усім землякам, що віддали свої життя, та військовослужбовцям, які захищають кордони нашої держави нині», - наголосив військовий комісар і зачитав УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №846/2019 «Про відзначення державними нагородами України». Так, за особисту мужність і самовідданість, виявлені під час бойових дій та при виконанні службового обов’язку нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня КУРБАТОВА Тихона Олександровича (посмертно) — старшого сержанта.

Вручено нагороду батькам загиблого сєвєродончанина, чия слава, завойована в боях, не вмерла та не помре. Пам’ять Героя вшанували хвилиною мовчання.

До уваги учасників заходу було представлено «Історичний хронограф», підготований бібліотекою МПК.

Вокальні тематичні композиції лунали у виконанні колективу МПК НАЕП «Луч».

Потім всі бажаючі приєднались до Всеукраїнської акції «Від Донбасу до Галичини – ми єдині» у великому фойє міського Палацу культури. Кожен держав аркуш з назвою населеного пункту України. Всі вони, великі і маленькі українські міста, знайшли своє місце на національному прапорі, символізуючи порозуміння між людьми та соборну і єдину Україну.