Ви тут:

Всеукраїнською акцією «Від Донбасу до Галичини – ми єдині» у Сєвєродонецьку відзначили День Соборності України

22-01-2020
Категорія: 

День 22 січня, але тільки 1919 року, увійшов до національного календаря як велике державне свято. 101 рік тому на площі перед Софією Київською було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Саме тоді Україна продемонструвала світові єдність народу за незалежність.

З нагоди свята 22 січня в арт-вітальні міського Палацу культури відбувся тематичний культурно-просвітницький захід «Одна єдина Соборна Україна».  В арт-вітальні зібрались керівництво міста, учнівська молодь, військові, представники сектору Луганської області МінВОТ і громадськість.

Після того, як пролунав Гімн України, на сцені учасники театрального колективу ЦДЮТ представили літературно-музичну композицію.

Зі святом єдності, Соборності України привітала заступник міського голови Ірина Степаненко:

«Україна завжди була, є і буде неділимою – від Сходу і до Заходу, від Півночі і до Півдня. І сьогодні люди розгортають великий прапор України, беруть один одного за руки і показують всьому світу, що ми з вами єдині, що наша з вами держава соборна і єдина. Мені дуже приємно бачити у цьому залі молодь, наших школярів. Я хочу саме вам побажати, щоб ви здійснили свої мрії працювати і жити в нашій державі, зміцнювати її, робити її квітучою та могутньою. Про це мріють усі українці. І сьогодні, думаю, мрія кожного українця, щоб ми з вами дуже-дуже скоро приїхали і пройшлись під державними прапорами по вулицям Луганська, тому що Луганськ – це Україна. У мене мрія, щоб ми з вами поїхали на мою малу Батьківщину – Донецьк – і пройшлись вулицями нашого українського Донецька. Щоб ми з вами відпочивали в українському Криму, побували в українському Севастополі. Бажаю, щоб ці наші мрії здійснились дуже швидко. Бажаю вам усім мира та щастя! І сьогодні я дуже хочу привітати наших захисників. Саме завдяки ним ми сьогодні живемо під мирним небом України, у нашому місті Сєвєродонецьку. Я дуже хочу, щоб вони всі були живі та здорові. І сьогодні ми з великою пошаною будемо згадувати тих, хто віддав своє життя за те, щоб над Україною було мирне небо. І я особисто сьогодні маю доручення передати вам усім найкращі слова побажання від Сєвєродонецької міської ради і депутатської групи «Сєвєродончани» та її керівника Ігоря Буткова, побажати усім присутнім у залі, усьому нашому місту щастя, мирного неба та щоб здійснювались усі наші мрії. Нашій країні я хочу побажати миру, щастя, щоб вона розквітала, становилась могутньою. Слава Україні!»

Військовий комісар Сєвєродонецького міського військового комісаріату Володимир Щебець нагадав, що соборність – це символ боротьби за волю.

«Сьогодні ми складаємо шану усім землякам, що віддали свої життя, та військовослужбовцям, які захищають кордони нашої держави нині», - наголосив військовий комісар і зачитав УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №846/2019 «Про відзначення державними нагородами України». Так, за особисту мужність і самовідданість, виявлені під час бойових дій та при виконанні службового обов’язку нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня КУРБАТОВА Тихона Олександровича (посмертно) — старшого сержанта.

Вручено нагороду батькам загиблого сєвєродончанина, чия слава, завойована в боях, не вмерла та не помре. Пам’ять Героя вшанували хвилиною мовчання.

До уваги учасників заходу було представлено «Історичний хронограф», підготований бібліотекою МПК.

Вокальні тематичні композиції лунали у виконанні колективу МПК НАЕП «Луч».

Потім всі бажаючі приєднались до Всеукраїнської акції «Від Донбасу до Галичини – ми єдині» у великому фойє міського Палацу культури. Кожен держав аркуш з назвою населеного пункту України. Всі вони, великі і маленькі українські міста, знайшли своє місце на національному прапорі, символізуючи порозуміння між людьми та соборну і єдину Україну.

 

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (1 оценка)