Візит експертів Проєкту "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні" до Сєвєродонецька

04-10-2021

Сєвєродонецька міська територіальна громада відібрана для участі у проєкті "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні", що впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії, який стартував у 2021 році.

01 жовтня експерти Проєкту "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні" (експерти Проєкту) здійснили візит до Сєвєродонецька, маючи на меті перевірити та оцінити пакет документів проєктної пропозиції***.

Візит у місто розпочався зустріччю з керівником Сєвєродонецької міської ВЦА Олександром Стрюком та спеціалістами, котрі залучені до підготовки проєктної пропозиції.

«Дуже приємно, що ви до нас завітали! Сподіваюсь, що наша співпраця буде плідною, довгостроковою та продуктивною», - розпочав зустріч Олександр Стрюк.

Експерт з інституційного розвитку Проєкту Віталій Лесюк і  технічний експерт Сергій Наскальний окреслили межі своєї компетенції по візиту та зазначили якісну підготовку заявки.

Так, відповідно до вимог конкурсного відбору у серпні 2021 року управлінням економічного розвитку Сєвєродонецької міської ВЦА у співпраці з управлінням освіти та відділом капітального будівництва було підготовлено та направлено на участь у конкурсі заявку для реалізації проєкту "Капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі ясла-садка № 26 міста Сєвєродонецьк Луганської області за адресою: м.Сєвєродонецьк, вул. Сметаніна, буд. 16".

Загальна вартість демо-проєкту 147 117євро, в т.ч.

- грант  99 703 євро - 67,77%,

- співфінансування з місцевого бюджету 47 414 євро - 32,23%.

За рахунок грантових коштів будуть профінасовані наступні заходи:

- утеплення стін та цоколю будівлі ясла-садочка № 26;

- утеплення перекриття горища будівлі ясла-садочка № 26;

- заміна дверей на енергоефективні;

- встановлення модульного індивідуального теплового пункту;

- встановлення децентралізованої вентиляції з рекуперацією тепла;

За рахунок коштів місцевого бюджету будуть профінансовані заходи:

- облаштування двох вхідних груп ясла-садочку № 26;

- утеплення перекриття підвалу будівлі ясла-садочка № 26.

Враховуючи те, що за останні роки у будівлі 26-го дитсадка було проведено заміну даху, вікон та частково дверей на металопластикові, зроблено капітальний ремонт системи опалення, з урахуванням проведення робіт, передбачених вищезазначеною проєктною заявкою,  буде закінчена комплексна модернізація будівлі закладу, що дозволить досягти покращення умов перебування дітей та персоналу у будівлі, покращення надання освітніх послуг, зниження споживання енергоресурсів будівлею та відповідно зменшення викидів CО2.

Тепер проєктна заявка має пройти відбір демонстраційних проєктів для надання грантів, який буде проводитися на конкурсній основі відповідно до критеріїв оцінки, визначених Проєктом. Остаточне рішення про присудження грантів є виключною відповідальністю GIZ та SECO (Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань).

Також експертом з інституційного розвитку Віталієм Лесюком зазначено, що Проєктом профінансовано консультації експертів для розробки Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК) до 2030 року Сєвєродонецької міської територіальної громади, який громаді необхідно розробити відповідно до Угоди Мерів щодо Клімату та Енергії.

У рамках візиту експерти Проєкту "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні" зустрілись з координатором проєкту, який був залучений до підготовки проєктної пропозиції. Під час відвідування об’єкту, запропонованого у проєктній пропозиції, а це – 26-й дитсадок, експерти Проєкту спілкувались з керівником дошкільного навчального закладу та з відповідальною особою з питань впровадження енерготехнологій.

Також з управлінням економічного розвитку проведено обговорення та розглянуто організаційні питання для початку роботи з розробки ПДСЕРК до 2030 року.

***Проєктна заявка повинна була відповідати наступним вимогам:

-Загальна сума заявленого гранту на демонстраційний проєкт не перевищує 100 000 євро;

-Загальна сума заявленого гранту не перевищує 70% відзагальної кошторисної вартості проекту;

-Щонайменше 30% кошторисної вартості демонстраційного проєкту фінансується з муніципального бюджету;

-Досягнення принаймні 30% економії енергії та зменшення викидів CO2 на об'єкті після завершення демонстраційного проєкту;

-Завершення реалізації демо-проєкту до 30.06.2024;

-Інноваційні аспекти проєктної пропозиції будуть перевагою.

За інформацією Управління економічного розвитку СМВЦА