Війна із загиблими. На Донбасі росіяни та їхні посібники руйнують пам’ятники бійцям АТО-ООС (ФОТО)

12-08-2022

У тимчасово непідконтрольних районах Донеччини й Луганщини росіяни та їхні найманці руйнують пам’ятники українським захисникам, які з 2014 року боронили Донбас від російської гібридної війни.

Меморіал воїнам АТО в Новоайдарі

В Новоайдарі на Луганщині ]]>зруйнований]]> пам’ятний знак полеглим за Україну в Новоайдарському районі бійцям АТО.

“Московити (а скоріш за все, місцеві колаборанти) зруйнували пам’ятний знак на меморіалі загиблим воїнам АТО”, — повідомляють в пабліку “Оперативний ЗСУ”.

Вандали повалили пам’ятний знак у вигляді козацького хреста, відкрутили мармурову дошку із присвятою “Воїнам АТО, які загинули в Новоайдарському районі”. Корзини для квітів розкидали та спаплюжили сміттям.

зруйнований пам'ятник бійцям АТО в Новоайдарі

Фото: Telegram/ Оперативний ЗСУ

Пам’ятний знак воїнам АТО ]]>встановили]]> у травні 2017-го, він виглядав ось так:

пам'ятник українським захисникам в Новоайдарі

Пам’ятник генерал-майору ЗСУ Олександру Радієвському у Сєвєродонецьку

У Сєвєродонецьку окупанти РФ сплюндрували пам’ятник генерал-майору Нацгвардії Олександру Радієвському.

зруйнований пам'ятник Олександру Радієвському в Сєвєродонецьку

Зруйнований пам’ятник загиблому українському захиснику в Сєвєродонецьку. Фото: Telegram/ Оперативний ЗСУ

Це був пам’ятник командиру військової частини з Кривого Рогу, який звільняв місто від бойовиків “ЛНР” влітку 2014-го. Олександр Радієвський загинув під час боїв біля Лисичанська 23 липня 2014.

Монумент ]]>встановили]]> до першої річниці загибелі військового, ось як він ]]>виглядав]]>:

пам'ятник українському захиснику в Сєвєродонецьку

пам'ятник Олександру Радієвському в Сєвєродонецьку

Пам’ятник загиблим за незалежність України воїнам у Сватовому

24 липня стало ]]>відомо]]>, що у міському парку Старобільська знищений пам’ятник воїнам АТО, загиблим за незалежність України.

знищений пам'ятник українським захисникам у Сватово

Фото: Facebook/ Старобільські новини

На пам’ятнику окупанти демонтували державний герб України. Знесли частину пам’ятника із посвятою “Воїнам, загиблим за незалежність України” та зображення мапи України у своїх державних кордонах. Залишився лише постамент та хрест.

Меморіал пам’яті військовослужбовцям-маріупольцям, які загинули в російсько-українській війні у Маріуполі

3-го серпня пресслужба Маріупольської міськради ]]>повідомила]]>: окупанти знищують у захопленому приморському місті меморіал пам’яті військовослужбовцям-маріупольцям, які загинули в російсько-українській війні.

Меморіал був розміщений на оновленій площі Свободи у Маріуполі. Він був виготовлений з граніту у формі Тризуба, по якому струмує вода як символ пролитих сліз.

пам'ятник українським захисникам у Маріуполі

Фото: пресслужба Маріупольської міськради

пам'ятник українським захисникам в Маріуполі

Фото: пресслужба Маріупольської міськради

Маріупольський журналіст Андрій Кіор, який став пропагандистом росіян, ]]>назвав]]> пам’ятний меморіал “колишнім фонтаном у формі тризуба” та розповів про плани встановити там пам’ятник Олександру Невському. Статую російському персонажу, що не має ніякого відношення до Маріуполя, начебто планують доставити із Петербурга.

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко ]]>опублікував відео]]> руйнування українського пам’ятника. Його нищили за допомогою спецтехніки, а підсобні роботи виконують цивільні чоловіки.

“Дубове листя з бронзи, на яких на кожному – ім’я загиблого Героя, демонтовано і викинуто разом із будівельним сміттям. Після Оленівки окупанти мстяться та знищують навіть пам’ять про наших Захисників. Так виглядає страх”,  — зазначили у міськраді.

Двічі зруйнований пам’ятник солісту паризької опери та українському захиснику Василю Сліпаку біля Бахмута

9 липня з’явилось відео, як ]]>група чоловіків руйнує пам’ятник Василеві Сліпаку біля селища Миронівський]]> Світлодарської громади, що в Бахмутському районі.

На відео п’ятеро чоловіків, ймовірно з-поміж місцевих мешканців, ]]>відділяють]]> хрест-меморіал від основи пам’ятника. Потім хрест переносять у багажник мікроавтобуса, а деталі постаменту викидають у кущі.
Це сталося вже після того, як 23 травня ]]>селище Миронівський перейшло під контроль російських загарбників]]>. Але ще до повного захоплення громади під час боїв на тому напрямку, 7 березня, цей пам’ятний знак ]]>зруйнували]]> окупанти, їхні ]]>найманці чи прихильники з-поміж місцевих. ]]>

зруйнований пам'ятник Василю Сліпаку біля Бахмута

Фото: пресслужба 30-ї ОмБр ім. князя Костянтина Острозького

зруйнований вперше пам'ятник Василю Сліпаку біля Бахмута

Зруйнований вперше пам’ятник Василеві Сліпаку. Фото: пресслужба 30-ї Омбр

Тоді вже за 10 днів меморіал ]]>відновили]]> військові 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького.

Пам’ятник добровольцю ]]>АТО Василю Сліпаку встановили тут, на Світлодарській дузі, у серпні 2019 року]]>.

Джерело: ]]>https://freeradio.com.ua/viina-iz-zahyblymy-na-donbasi-rosiiany-ta-ikhni...]]>