Вирішення питання на місці: усунення підтоплення житлових будинків на околиці селища Борівське
26 лютого робоча група з подолання наслідків підтоплення житлових будинків на північній околиці селища Борівське (вулиці Київська та Красна) на чолі з в.о. міського голови Вячеславом Ткачуком безпосередньо на місці розглядала шляхи їх вирішення.
Головна причина підтоплення - підняття рівня ґрунтових вод, що привело до відтворення раніше зниклих озер Боровенське, Красне, Аниськине та Знаменське.
Незважаючи на прийняті заходи – підвищення рівня дамби 24-25 лютого спецтехнікою КП «СКС» на озері Красне, у зоні підтоплення знаходяться більше 10 житлових будинків, в яких проживають близько 20 людей.
В.о. міського голови Вячеслав Ткачук разом з працівниками міськради, керівниками комунальних підприємств та відповідних служб побував безпосередньо на місці підтоплення та озері Аниськине, звідки надходить вода, переливаючись через дамбу. Після огляду місця надзвичайної ситуації Вячеслав Петрович, вислухавши пропозиції спеціалістів, надав доручення щодо усунення підтоплення та поспілкувався з місцевими жителями Борівського, які потерпають від стихійного лиха.
- Те, що на цьому тижні відбулося у селищі підтоплення більше десятка житлових будинків, в три з яких неможливо потрапити – це наслідок слабкої протиповіневої підготовки керівництвом селища Борівське. Раніше такі заходи завжди були і завжди на це було фінансування. І проводяться вони заздалегідь. Сьогодні – це результат такої безвідповідальності. Ми побували на трьох озерах. Перше, озеро Красне, прорвало і, як наслідок, почалося активне і сильне затоплення частини селища. Ми 24 лютого направили туди екстрено спецтехніку та відновили там дамбу.
Спеціалісти пройшли по руслу, через яке надходила вода. На сьогодні вона відсутня. І вода з озера Красне в селище не надходить.
Зробили екскаватором дренаж, і вода самопливом надходить в озеро Боровенське. Наступне. В озері Аниськине прорвало дамбу шириною близько метра, і з нього вода надходить в селище.
Для локалізації цієї проблеми тут знаходяться робоча група з подолання надзвичайної ситуації, депутати міської ради та генеральні директори комунальних підприємств міста.
Прийнято рішення відновити дамбу та продовжити її підвищення з метою попередження можливих проривів у разі підняття рівня води в озері Аниськине. Реальним виходом з подібних надзвичайних ситуацій є відбудова іригаційної системи з відведенням води в обхід селища в русла навколишніх річок. Для цього потрібен проект та фінансування. З урахуванням, що всі ці території знаходяться на землях Попаснянського району та належать до повноважень Луганської облдержадміністрації, до неї ми готуємо звернення. Сьогодні тут присутні більше шестидесяти осіб мешканців селища. Ми розуміємо ваше занепокоєння.
Сьогодні і завтра ми завдяки нашим комунальним службам в аварійному режимі будемо боротися з наслідками цього стихійного лиха. Але повторюю – це тимчасове рішення, що попереджає подальше підтоплення подвір’їв та будинків. Але на майбутнє потрібне комплексне вирішення цього питання. З чим ми разом із вами і будемо звертатися до Луганської облдержадміністрації, - зазначив Вячеслав Ткачук.
Робоча група разом з мешканцями Борівського дочекалася приїзду комунальної спецтехніки, що відразу разом з гендиректором КМ «СКС» Віталієм Пастільгою та спеціалістами направилася на укріплення дамби.