Відзначили День визволення Сєвєродонецька від нацистських загарбників

01-02-2022

79 років минуло відтоді, коли, подолавши спротив ворога, військові вибили противника з селища Лисхімбуд. Тому 1 лютого - важлива для міста дата.

На Меморіалі Слави за участю керівництва області та міста, ветеранів і правоохоронців відбувся захід, під час якого учасники у скорботній тиші вшанували тих, хто взимку 1943 року, не шкодуючи свого життя зі зброєю в руках, захищав наше місто. До Вічного Вогню присутні поклали квіти на знак пам’яті про тих, хто зробив героїчний крок у безсмертя.

Заступниця голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська зазначила: «Низка таких заходів проходить по всій області. Це – день пам’яті, день вшанування воїнів, які визволили Україну, кожен її куточок від нацизму. Цей день потрібно пам’ятати. Добре, що є такі традиції, є ветерани, які пам’ятають ті жахіття. Головне, щоб такі жахіття ніколи не повторювалися в майбутньому».

Керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк підкреслив: «Це важливий історичний день для Сєвєродонецька. І хочеться, щоб кожен пам’ятав і був вдячний тим, хто виборов свободу, а також тим, хто доклав зусиль на розбудову і відновлення міста».

Голова міської ради ветеранів Сергій Дядик наголосив, що пам’ять – це те, що ми можемо зробити для наших визволителів, загиблих дідів.