Ви тут:

Відзначено авторів кращих робіт міського конкурсу відеороликів «Всією планетою проти насильства»

10-12-2020
Категорія: 

До Всесвітнього Дня прав людини та завершення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» заступник керівника військово-цивільної адміністрації м. Сєвєродонецьк Ірина Степаненко 10 грудня прийняла участь у нагородженні авторів кращих робіт міського конкурсу відеороликів «Всією планетою проти насильства».

10 грудня відзначається Всесвітній День прав людини, а в Україні відбулося завершення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Тож символічно, що в цей день в управлінні праці та соціального захисту ВЦА м. Сєвєродонецьк відбулося нагородження авторів кращих робіт міського конкурсу відеороликів «Всією планетою проти насильства».

Почесним гостем на заході була заступниця керівника військово-цивільної адміністрації м. Сєвєродонецьк Ірина Степаненко.

«Наше місто неодноразово приєднується до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та, як і весь світ, бореться проти насильства в усіх його проявах. Права людини повинні бути непорушними. І ви це прекрасно показали у ваших відеороликах. Ми їх всі переглянули. Координатором міського конкурсу відеороликів «Всією планетою проти насильства» виступило наше Управління праці та соціального захисту. Тому ми зібралися тут, щоб відзначити авторів найкращих робіт. Зазначу, що завдяки вашим відео підвищується рівень обізнаності наших громадян у сфері боротьби з насильством, допомоги постраждалим, інформування і дітей, і дорослих щодо існування, на жаль, такої проблеми у нашому суспільстві. Тож вітаю наших переможців і бажаю усього найкращого та ніколи нікому не стикатися з жодним проявом насильства!» - звернулася до присутніх Ірина Степаненко.  

Начальниця управління праці та соціального захисту ВЦА м. Сєвєродонецьк Наталія Василенко додала: «Сьогодні закінчується Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», але не зупиняється робота у напрямку запобігання та протидії будь-яким проявам такого ганебного явища, як насильство. Дякую за небайдужість до проблеми та участь у конкурсі відеороликів «Всією планетою проти насильства».

Серед 14 матеріалів, що надійшли до конкурсної комісії, три відеороботи набрали найбільшу кількість балів:

- «Зупинимо насильство разом» - автор - студент ВСП «Сєвєродонецький політехнічний фаховий коледж СНУ ім. В.Даля» Михайло Ліхіна;

- «Дитинство без насилля» - автор - вихователь-методист комунального дошкільного навчального закладу № 25 «Журавлик» Олександра Черножукова;

- «Зупинимо насильство разом» - автор - практичний психолог комунального  дошкільного навчального закладу № 24 «Сніжинка» Олеся Дерев’янко.

Також відзначено авторів відеороликів:

- «Мій світ без насилля» - автор Марина Грінь, вчитель-дефектолог комунального дошкільного навчального закладу № 25 «Журавлик»;

- «Стоп-насильство» - автор Аліна Ставицька, учениця 6-б класу СЗШ № 5;

- «Я також можу так!» - автор Анастасія Шамрай, студентка ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей»;

- «Ростемо без насильства - ми за щасливе дитинство» - автор Вікторія Бойко, педагог-організатор ССШ № 17;

- «Жінка може все» - автор Наталія Бондар, студентка факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки Схілноукраїнського національного університету імені Володимира Даля студентка СНУ ім. В.Даля;

- «16 днів проти насильства» - автор Анастасія Павлова, педагог-організатор СЗШ № 6;

- «Ми проти насилля» - автор Марина Лісєєва, заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Сєвєродонецький професійний ліцей».

Усіх переможців було нагороджено цінними подарунками (Power Bank для мобільних телефонів).

Захід відбувався з дотриманням карантинних протиепідеміологічних заходів.

* * *

Ще напередодні акції «16 днів проти насильства» у Сєвєродонецьких організаціях та закладах почали готувати флешмоби, буклети, відеоролики. Підготовчим етапом зацікавились у Фонді ООН у галузі народонаселення UNFPA в Україні, який є партнером Сєвєродонецька у проєкті «Міста, вільні від домашнього насильства». Організаторів деяких різнопланових заходів було вирішено відзначити подарунками фонду: спортивним приладдям, пристроями для сучасних гаджетів, сувенірами та речами з символікою UNFPA.

25 листопада акція розпочалась флешмобом «Спорт проти насильства», що був підготовлений вихованцями та тренерами відділень з видів спорту КДЮСШ 2 міста Сєвєродонецьк Луганської області: легка атлетика, гімнастика спортивна, футбол. Наступного дня підводились підсумки міського конкурсу відеороликів «Всією планетою проти насильства», що готували заклади загальної середньої освіти, дошкільні навчальні заклади, професійно-технічні навчальні заклади, ВСУ «Сєвєродонецький політехнічний фаховий коледж» СНУ ім. В.Даля, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Серед 14 відеоробіт 10 були обрані як кращі, 3 — розміщено на офіційному сайті Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області.

Естафету було підхоплено Сєвєродонецьким відділом поліції ГУНП в Луганській області. Заходи у селищі Борівському та на базі ВПУ № 92 були насиченими інформацією щодо запобігання та протидії домашньому насильству. Демонстрація відеопрезентації та гра «Коло» щодо засвоєння матеріалу та передачі його з метою профілактики випадків будь-яких проявів насильства — все сприймалось населенням, дітьми та молоддю із зацікавленістю, тим більше, що працювали професіонали: поліцейські групи реагування на випадки домашнього насильства та інспектори ювенальної превенції.

Справжнім яскравим святом серед заходів акції «16 днів проти насильства» став започаткований у СЗШ № 6 16-й Фестиваль «Повір у себе», на якому вітались діти в межах відзначення Міжнародного Дня людей з інвалідністю. 35 дітей отримали екосумки з символікою Фонду ООН у галузі народонаселення UNFPA в Україні та подарунки Сєвєродонецької міської організації Товариства Червоного Хреста України.

Доповненням до змістовних та корисних тематичних інформаційно-просвітницьких матеріалів, наданих МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» напередодні акції, стали листівки, плакати та візитівки, що були надруковані за кошти міського бюджету, а також буклети, розроблені учнівською молоддю навчальних груп відділення інформаційних технологій ДНЗ «Сєвєродонецьке ВПУ» в рамках конкурсу буклетів «Рівність заради безпеки».

 

Рейтинг: 
Средняя: 5 (2 оценок)