Ветерани спільно з комунальними службами провели суботник на Меморіалі Слави

25-10-2019

Напередодні 75-ї річниці визволення України від нацистських загарбників активісти Сєвєродонецької міської організації ветеранів України провели суботник на Меморіалі Слави, де поховані загиблі визволителі нашого міста та навколишніх населених селищ.

Відомо, що селище Лисхімбуд (нині Сєвєродонецьк) з боями було звільнене 1 лютого 1943 року, і фронт цілих півроку був розташований вздовж берега Сіверського Дінця. Отже, бої за оволодіння водною фортецею були жорстокими та кровопролитними. Загиблих бійців ховали не тільки на цвинтарі Лисхімбуду, а й в селищах Сиротине, Борівське, Воронове та Метьолкіне. А поруч з найбільшою братською могилою встановлено пам’ятник загиблим - Меморіал Слави і, як правило, напередодні визначних історичних днів Другої світової війни тут впорядковується навколишня територія.

Представники ради ветеранів висловили бажання провести осінній суботник на території Меморіалу Слави. Звернувшись безпосередньо до лідера депутатської групи «Сєвєродончани» Ігоря Миколайовича Буткова з проханням допомогти шанцевим приладдям для прибирання, ветерани отримали швидку підтримку.

Отже, 25 жовтня з 10-ї години ранку ветерани, озброївшись граблями, мітлами та мішками для збирання опалого листя і сміття, навели належний порядок біля Меморіалу Слави, братської могили та на навколишній території. Їм у цьому активно допомагали працівники комунальних підприємств Сєвєродонецької міської ради, яких за дорученням Ігоря Буткова було залучено для підтримки ініціативи ветеранської організації.

Завітав на суботник і депутат міської ради, представник депутатської групи «Сєвєродончани» Андрій Гавриленко, який також завжди опікується питаннями допомоги міській організації ветеранів: «Сьогоднішній захід присвячений Дню визволення України від нацистських загарбників. І дуже правильно і символічно, що напередодні такої дати проводиться упорядкування пам’ятних місць Другої світової війни. Зважаючи на те, що у мене давні добрі стосунки і дружба з міською ветеранською організацією, вони мене запросили. І я із задоволенням приїхав сюди, щоб прийняти участь у впорядкуванні Меморіалу Слави та братської могили. Це данина поваги тим людям, які звільняли наше місто в ті далекі страшні роки, а також тим, котрі загинули. Ми з вдячністю пам’ятаємо про них та їх подвиг і повинні це передавати наступним поколінням. Хочу подякувати міській організації ветеранів і її керівнику Сергію Миколайовичу Дядику та представникам міських комунальних служб, які працювали разом з нами і допомагали наводити тут порядок. Також від депутатів міськради, депутатської групи «Сєвєродончани» та від себе особисто вітаю усіх мешканців та гостей міста зі святом - 75-ю річницею визволення України від нацистських загарбників».

Голова Сєвєродонецької міської організації ветеранів України Сергій Дядик зазначив: «Дякую усім за підтримку та допомогу в організації суботника. Вже 28 жовтня, в День 75-ти річчя визволення України від нацистських загарбників, члени ветеранської організації міста прийдуть на Меморіал Слави з квітами, щоб разом з представниками міської громади вшанувати пам’ять визволителів нашого міста та України».

За інформацією Сєвєродонецької міської організації ветеранів України

Кликните по изображению для просмотра в полном размере

Средняя: 3 (2 оценок)